У 23 окрузі поліцейські перешкоджали діяльності спостерігачів

news

У 23 виборчому окрузі окружна виборча комісія пішла відпочивати, не встановивши результати виборів, а працівники поліції перешкоджали діяльності спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА. Інцидент трапився 19 липня у смт Маневичі на Волині.

Про це інформує ОПОРА.

Станом на 22:50 19 липня у 23-му виборчому окрузі результати виборів були не відомі. Приміщення окружної виборчої комісії було зачинене. ОВК — відсутня на робочому місці у повному складі. У приміщенні знаходились двоє правоохоронців, які відмовились представитись, не пред’явили на прохання спостерігачів ОПОРИ документи, не пустили спостерігачів у приміщення ОВК.

Прибувши до ОВК, спостерігачі ОПОРИ помітили у приміщенні, де працює окружна виборча комісія, двох осіб у поліцейській формі. Відповідні особи відчинили двері і повідомили, що ОВК не працює, а тому в приміщення нікого не впустять. Після того, як спостерігачі представились і показали посвідчення, працівники поліції зачинились у приміщенні ОВК, відмовились назватись, відмовились пред’явити документи. Протягом кількахвилинної розмови один з правоохоронців все ж показав службове посвідчення працівника поліції, втім, двері до ОВК не відчинив.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулись до Маневицького РВ ГУ НП у Волинській області, де написали заяву щодо порушення їх прав. Дільничний інспектор прийняв заяву та отримав пояснення від координатора Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Катерини Шарпатої щодо інциденту в ОВК.

Координатор ОПОРИ на Волині взяла коментар у голови ОВК у 23-му виборчому окрузі Світлани Демчук щодо бездіяльності комісії.

«Комісія продовжує виправляти технічні помилки в опрацьованих даних. Завтра о 9:00 ОВК продовжить свою роботу. На 13:00 заплановане засідання ОВК щодо визначення результатів виборів», — повідомила Світлана Демчук.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.

 

0 Комментариев