У 2024 році зросте податок на нерухомість

news

У 2024 році власники нерухомості будуть платити більше за кожен зайвий квадратний метр. Усе це через зміни в розмірі податку, що базується на мінімальній зарплаті.

Цей податок стягується з осіб, які володіють житлом площею понад 60 кв. метрів для квартир та понад 120 кв. метрів для будинків. Величина податку встановлюється на місцевому рівні з урахуванням типу і місцезнаходження нерухомості.

Визначення розміру податку відбувається на основі відсотка від мінімальної зарплати за попередній рік, що не перевищує 1,5% за кожен квадратний метр. Оплата цього податку повинна здійснюватися до 1 липня наступного року; отже, у 2024 році громадяни сплачуватимуть за 2023 рік.

Слід зауважити, що оподатковуються лише ті квадратні метри, які перевищують встановлені ліміти. Наприклад, якщо особа має будинок 125 кв. метрів, податок стягується лише за 5 додаткових метрів.

Щоб дізнатися конкретний розмір податку, можна скористатися спеціальним калькулятором у особистому кабінеті на сайті податкової служби.

У 2024 році розмір податку складатиме 1,5% від мінімальної зарплати, що дорівнює 6 700 гривень. За кожен зайвий квадратний метр доведеться сплатити 100,5 грн.

Хто звільнений від сплати податку на нерухомість

Насамперед, податок не платять власники чиє житло відповідає нормам. Також від податку звільняються фізичні особи, які мають нерухомість:

  • розташовану на території, де ведуться чи велися активні бойові дії;
  • розташовану на території, яка перебуває в окупації або тимчасово окупована рф;
  • непридатний для проживання у зв’язку із війною.

Запізнення з оплатою на 30 днів автоматично збільшить податок на 10%, а більш ніж на місяць — на 20%.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев