Тиха охота за грибами та ягодами: які ліси заборонено відвідувати

news

У мережі волинські грибники вже почали ділитися своїми здобутками, відкриваючи грибний сезон.

Микола Бойко поділився світлинами з тихого полювання у фейсбук-спільноті «Грибники Волині».

Він зазначив, що зібрав ці білі гриби 4 червня у Ківерцях.

Андрій Сорочук, коментуючи, висловив своє здивування та заздрість, оскільки на півночі Волині гриби ще не з’явилися.

«Мабуть, у вас були дощі, а в лісах поблизу Шацька дуже сухо і грибів ще немає», – пише він.

Також на Волині розпочався сезон чорниці. На ринку вже активно торгують цією ягодою, і попри заборону відвідувати ліси у регіоні, люди все одно йдуть по неї.

«В нашій області діють обмеження на відвідування лісів у зв’язку з воєнним станом, як і по всій Україні. Це відповідає наказу начальника Волинської ОВА. Всі обмеження діють ще з 2022 року.

На щастя, у Волинській області вони одні з найменш жорстких. Однозначно заборонено відвідувати ліси в прикордонних зонах. Рішення щодо конкретних місць приймалися на місцевому рівні. Це стосується кількох громад:

у Ковельському районі заборонено відвідування лісових масивів на території Заболоттівської та Самарівської ТГ;

у Камінь-Каширському – у Камінь-Каширській і Любешівській громадах;

у Луцькому та Володимирському районах дозволено, крім місць із попереджувальними знаками», – нагадала Світлана Думська.

Відомо, що значна частина прикордонних територій є замінованою, тож відвідування тамтешніх лісів – це не лише порушення, але й, перш за все, питання особистої безпеки, підкреслює речниця.

«Інформаційні знаки в лісах про те, що територія замінована, звісно, є. Але, на жаль, це не завжди допомагає уникнути неприємних і навіть трагічних випадків», – зазначила вона.

Також влітку підвищується пожежна небезпека для лісу. Діють обмеження щодо в’їзду автомобілів. Тобто потрібно врахувати, де можна залишити автівку і далі йти пішки. Щодо велосипедів, обмежень немає.

«Нагадаємо також, що ягоди категорично заборонено збирати гребінками. Крім того, що це є порушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність, такий спосіб збору фактично є знищенням ягідників. Гребінка пошкоджує і сам кущ, і кореневу систему рослини. Після такого збору ягідники дуже часто всихають», – констатувала Світлана Думська.

Посадовиця уточнила, що збирати ягоди у лісі для власних потреб люди можуть абсолютно безкоштовно. Питання лісових квитків та податків стосуються лише заготівельників.

Джерело: https://vsn.ua/, https://konkurent.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев