Туреччина хоче відкрити посольство у Східному Єрусалимі

news

Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина прагне відкрити посольство в Східному Єрусалимі слідуючи рішенню Організація ісламського співробітництва (ОІС) визнати Східний Єрусалим столицею Палестини.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Hurriyet Daily News”.

“Ми вже оголосили Східний Єрусалим столицею палестинської держави, але ми не змогли відкрити наше посольство там, тому що в цей час Єрусалим перебуває під окупацією. З Божою допомогою ми відкриємо там наше посольство”, – сказав Ердоган, виступаючи на зустрічі правлячої Партії справедливості та розвитку центральноанталійської провінції Караман.

Організація ісламського співробітництва (ОІС), до якої входять 57 мусульманських держав, погодилася визнати Східний Єрусалим столицею Палестини на позачерговому саміті у Стамбулі.

Доля Єрусалима – одне з найжорсткіших питань між Ізраїлем та палестинцями. Згідно з мирною угодою 1993 року, статус Єрусалима повинен був обговорюватися під час наступних етапів мирних переговорів.

Міжнародна спільнота не визнає суверенне право Ізраїлю на Єрусалим. Палестинці хочуть, щоб Східний Єрусалим став столицею їхньої майбутньої держави.

6 грудня президент США Дональд Трамп, попри застереження світової спільноти, схвалив рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

 

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев