«Цвіт вишиванки»: кримські татари передадуть волинянам Міжнародний вишитий рушник єднання

9 березня 2023 року о 13 год у Волинському краєзнавчому музеї (Луцьк, вул.Шопена, 20) відбудеться презентація проекту Міжнародний вишитий рушник єднання «Цвіт вишиванки»
Довжина рушника – дванадцять з половиною метрів. Традиція вишивати такий рушник з’явилася 10 років тому з ініціативи Голови Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, Голови Ліги підприємців «Українська справа» Михайла Ратушняка, Голови Благодійного Фонду «Цвіт вишиванки» Євгена Філя, в рамках Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт Вишиванки», був започаткований проект Міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки».
Починаючи з 2020 року до ініціаторів рушника єднання долучився Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, який взяв на себе обов’язки організатора цієї акції.
У липні 2022 року до реалізації проекту долучилися Департамент культури та туризму Тернопільської військової адміністрації, Тернопільський обласний центр народної творчості та фірма «Кінодністер».
На сьогодні, в хронологічному порядку, на полотні вже вишиті орнаменти: Тернопільщини, Івано-Франківщини, Канади, Польщі, Німеччини, Черкащини, Полтавщини, Січеславщини (Дніпропетровщина), Італії, Великобританії, Австрії, Латвії, Литви та Естонії. За задумом, на ньому буде відображено орнаменти всіх областей України, АР Крим, міста Києва, а також української діаспори.
У жовтні-листопаді 2022 року вишивальниці Львівського Центру народної творчості закарбували на полотні свою область орнаментом, що походить із Ходорівщини. Естафету вишивки підхопили майстрині кримсько-татарської національності, щоб вплести до спільного міжнародного товариства національний орнамент українського Криму. Виконати цю місію взяли на себе Оксана Дворецькова, Гульнара Абдулаєва та Ельміра Аблялімова-Чийгоз. Ельміра Аблялімова-Чийгоз, координатор проекту Кримського інституту стратегічних досліджень, керівник громадської організації, яка займається культурною спадщиною Криму зазначає, що орнамент, який буде представлений на рушнику це «егрігел» – жіночий мотив представлений у вигляді вигнутої гілки, яка символізує розквіт і розвиток. Автором візерунку є український художник та гончар кримсько-татарського походження, член Асоціації кримськотатарських художників, Заслужений майстер народної творчості України Рустем Скібін.
9 березня вишивати узор на Міжнародному рушнику від Волині буде майстриня вишивки з Волинського краєзнавчого музею Людмила Завада.
А що саме це буде за візерунок – дізнайтеся, завітавши на подію за участю кримських татар і тернополян.