Ціни на металобрухт: які метали найвигідніше здавати в Україні на сьогоднішній день

news

Якщо ви маєте вдома металобрухт і нарешті наважилися його позбутися – не поспішайте викидати мотлох на смітник. Кожен метал має свою ціну.

Виявляється, серед вашого мотлоху можна віднайти брухт, за який дорого заплатять. Якщо знайдете там кольоровий метал – вам повезло, оскільки він цінується більше та має високий попит. А от чорний метал приймають дешевше.

Сайт Pro Гроші розповідає, який брухт коштує найдорожче та за скільки його можна продати в Україні.

Дорогі види кольорового металу

Розмір прибутку залежить від багатьох чинників, але перша ознака дорогого брухту – його вид. Деякі метали коштують дешевше, враховуючи невелику затребуваність на ринку. Водночас мідь, наприклад, хоч і використовується майже у всіх сферах життєдіяльності людини (тобто дефіциту немає), але знаходиться на другому місці серед найдорожчого брухту в Україні.

Загалом до цінних металів, які приймають у вигляді лому, належать такі:

  • мідь – є у великих кількостях в електрокабелях, автомобільних запчастинах, старому посуді, промисловому обладнанні тощо;
  • алюміній – міститься в зіпсованих виробах чи поставляється у вигляді харчових відходів;
  • латунь – знаходиться в радіаторах, окремих частинах промислового обладнання, змішувачах, а в чистому вигляді практично не зустрічається;
  • бронза – так само може перебувати в промисловому устаткуванні, а ще достатньо бронзи в люстрах і скульптурах;
  • свинець – приймається практично в будь-якому вигляді, чимало його в автомобільних акумуляторах;
  • титан – рідкісний “гість” у вигляді брухту, але від цього затребуваний і дорогий;
  • нікель – оцінюється в кілька разів дорожче, ніж попередня позиція, знайти можна в кухонному посуді, металевих елементах декору, спеціальних цистернах для зберігання речовин.

Скільки коштує кольоровий метал в Україні

Ціни варіюються залежно від місця продажу. Також на кінцеву вартість впливає загальний стан лому та його зовнішній вигляд. Втім середні цінові характеристики по Україні не сильно відрізняються. Варто пам’ятати, що за 1 кілограм лому можуть запропонувати вартість, не співмірну з ціною за тонну. Тому краще здавати великі обсяги брухту, щоб не втратити на різниці.

Ціни за 1 кг кольорового брухту (грн)
1 Нікель 300
2 Мідь 240
3 Латунь 150
4 Бронза 150
5 Титан 100
6 Алюміній електротехнічний 70
7 Свинець 45
8 Алюміній змішаний 40

Як формується ціна брухту

Показники не беруться “з повітря”, а формуються на основі об’єктивних чинників. Всі вони можуть як понизити вартість лому, так і підвищити. Перше – це тип металу: чорний завжди котирується дешевше, ніж кольоровий. І в межах своєї категорії різні типи брухту теж цінуються не однаково.

Друге – ринкова вартість. Прийом металу не може здійснюватися відокремлено від світового ринку, коливання якого змінюють тарифи в Україні.

Третє – стан і вигляд лому. Цілі, компактні бруски, рівні частини устаткування коштують дорожче, ніж подрібнена стружка. Плюс не варто забувати про пору року: восени й взимку ціни збільшуються, а пізньої весни та влітку за брухт дають набагато менше. Тож бажано накопичувати метали в теплу пору року, щоб дорожче продати в холодну.

Наостанок, кінцева вартість залежить від умов транспортування та віддаленості місця. Інколи фірми самостійно забирають лом від клієнта, тож витрати на дорогу не включають у ціну брухту. А якщо людина власноруч привозить лом до місця збору, то тариф буде вищим, оскільки вантажні роботи не потрібно оплачувати окремо.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев