Центробанк Китаю тестує національну криптовалюту

news

Народний банк Китаю (НБК) разом з кількома комерційними банками країни почав проводити «транзакції на папері», щоб протестувати прототип національної криптовалюти, покликаної збільшити обсяг електронних платежів.

 

Про це повідомляється на сайті Finance.ua.

Судячи із заяв керівників Народного банку, цифрова валюта буде введена паралельно з женьмінбі, «народними грошима» (інша назва юаня), але точної дати поки немає, і відповідальні особи проявляють обережність.

Проте, випробування вже свідчать про серйозність намірів Китаю досліджувати технічні, логістичні та економічні перешкоди на шляху запровадження цифрових грошей, які, безсумнівно, нададуть великий вплив на економіку країни і на всесвітню фінансову систему, оскільки юань стрімко перетворюється в одну з резервних валют.

Цифрові гроші – ті, що випускаються центробанком і володіють таким же правовим статусом, що і готівкові – знизять вартість транзакцій і допоможуть, тим самим, ширше розповсюдити фінансові послуги. Це особливо важливо для Китаю, в якому мільйони громадян не мають доступу до традиційних банків. Цифрова валюта подешевшає в обслуговуванні і дозволить скоротити випадки шахрайства і підробки банкнот.

Ще важливіше те, що криптовалюта, яка випускається Народним банком, дасть китайському уряду велику ступінь контролю над валютними операціями, а це дозволить скоротити корупцію, боротьба з якою оголошена в КНР пріоритетною. І, нарешті, криптовалюта зможе сприяти збільшенню числа міжнародних транзакцій.

 

0 Комментариев