Три запуски ракет, Бахмут та інші плани росії на 24 лютого 2023 року

news

24 лютого 2023 року – річниця повномасштабного вторгнення росії на територію України. Для кожного українця це болюча дата. І нас свідомо готують, що у цей день ворог знову завдасть удару

Що ж у путіна та його спільників у планах?

Про плани російського окупанта говорять усі: і розвідка, і експерти та аналітики, і керівники західних держав, і українські політики.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України раніше заявили, що в окупаційної армії Росії немає ресурсів для того, щоб піти на широкомасштабний наступ.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю “24 каналу” заявив, що російські окупанти планують запустити три хвилі ракет по Україні у річницю повномасштабного вторгнення 24 лютого. Зараз вони накопичують необхідну кількість ракет для цього.

Останнім часом використовують повітряні кулі з відбивачами, щоб створити навантаження на українську протиповітряну оборону. Подоляк наголосив, що росіяни поки що продовжать запускати ці повітряні кулі. Проте 24 лютого вони хочуть влаштувати масштабну ракетну атаку.

Вони це робитимуть, але на 24 лютого вони спробують накопичити той об’єм, який завжди використовують для масованого 3-хвильового каскаду, і показати, що в них ще є “порох у порохівницях,

– заявив радник голови ОП.

Колишній посол США в Україні Джон Гербст вважає, що росія перебуває на даному етапі у жалюгідному становищі. І це є великою проблемою для президента РФ.

Ми знаємо, що росіяни люблять річниці, вони святкують ці річниці. Тому перша річниця його величезного наступу – це велика політична проблема для Путіна. І він шукає якийсь спосіб впоратися з цією річницею. Ми чекаємо на якийсь російський наступ навколо цієї дати, але я не очікую справжнього, успішного наступу,

– сказав експерт в інтерв’ю ТСН.ua.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що російські окупанти до річниці повномасштабного вторгнення планують нову масовану ракетну атаку по Україні:

Вони готуються і будуть намагатися саме до 23-24 лютого спробувати здійснити масовану атаку. До цього треба спокійно ставитися. Ми до цього готові… Чи вплине це на хід війни? Ні. Ми обов’язково переможемо

Данілов зазначив, що “наша країна лютого 2022 і лютого 2023 року – це інша ситуація”.

Також в інтерв’ю для ВВС Олексій Данілов припустив, що Росія намагається взяти Бахмут Донецької області до річниці початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого.

Це місто обіцяли подарувати Путіну ще на його день народження 7 жовтня. Цього не сталось, щось інше відбулось у Криму, бахнуло. Ця країна живе річницями і датами, Росія — це ж країна некрофіл, для них людина при житті нічого не варта. А коли померла, то має бути шана,

— пояснив Данілов.

20 січня ВВС News Україна опублікувала інтерв’ю з колишнім командувачем сухопутних сил польської армії Вальдемаром Скшипчаком, який командував багатонаціональною дивізією в Іраку, де служили й українські військові.

За словами генерала, Росія накопичує сили в районах Брянська, Курська й Воронежа, і наступ може розпочатись з цих напрямків. Імовірність наступу він називає високою: розпочатись, як вважає військовий, він може у найближчі два-три місяці.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає неможливим повторення такого масштабного наступу, як це було рік тому. Проте Росія буде намагатися вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Чого хоче Росія насправді – це дійсно захопити Донбас в найкоротші терміни, тому що Путін далі не має часу. Він не може чекати до 24 лютого, тому що йому потрібно виступати перед Федеральними зборами,

– сказав Самусь.

Експерт повідомив, що Росія концентрує великі сили в районі Бахмута, на Вугледарському та Лиманському напрямках.

У них постійно йдуть повтори одних і тих же підходів. То “стрибок мангуста”, то захопити Донбас, потім у них взагалі ідіотські ідеї, як, наприклад, знищити енергетичну інфраструктуру, переламати таким чином Україну та Захід і потім знову спробувати захопити ініціативу,

– зазначив він.

Росія до 24 лютого може вдатися до диверсій в Україні чи інших країнах Європи, прогнозує військовий експерт Петро Черник.

Експерт зауважив, що від росіян можна очікувати чого завгодно:

Вони мають потужну агентурну систему, у цій частині вони працювати можуть. Якісь диверсійні акти на нашій території, чи на території Європи можуть статися. Також ракетний потенціал ми не відкидаємо… До 24 лютого буде ще одна ракетна атака.

На думку Черника, чогось надто особливого окупанти не зможуть запропонувати – “можливо, цього разу замість енергетичної інфраструктури вдарять по транспортній”.

Військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає, що якби армія РФ мала можливості піти у великий наступ, то не чекала б 24 лютого. Втім, окупанти на річницю вторгнення можуть вдатися до провокацій. За його словами, це цілком у стилі Росії – не може досягнути переваги на полі бою, тому переходить на ракети.

Росіяни можуть атакувати прикордонні регіони ракетами С-300 та С-400, які не є високоточними і далекобійними, але їх залишилося дуже багато,

– вважає Гетьман.

Військовий експерт також припускає, що Росія може готувати провокації у Придністров’ї і на кордоні з Польщею чи Литвою.

Разом з тим, в інтерв’ю Вадиму Карп’яку, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба анонсував “великі події” на річницю повномасштабної війни Росії проти України. Він зазначив, що агресор “запам’ятає цей день”.

Кулеба зазначив, що 23 та 24 лютого в Нью-Йорку пройдуть “великі події”. Ці дні будуть присвячені виключно агресії Росії та майбутній перемозі України. Водночас він зазначив, що виключення РФ з Радбезу ООН займе певний час, проте світ працюватиме в правильному напрямку.

Буде багато важливих політичних сигналів, будуть рішення щодо санкцій, зброї, будуть символи єдності, і це відбуватиметься на всіх рівнях. Скажу так: Росія запам’ятає, як світ відзначить річницю її повномасштабної агресії проти України,

– сказав Міністр .

0 Комментариев