Трудові гарантії та пільги для військовослужбовців

news

14 жовтня в Україні відзначається свято – День захисників і захисниць України та водночас День Українського козацтва.

Напередодні свята, 12 жовтня 2021 року, у Луцькому міському центрі зайнятості відбулося чергове засідання «Клубу учасників АТО та членів їх сімей». Тему засідання «Трудові гарантії та пільги для військовослужбовців» детально висвітлили фахівчині Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Осіпчук. Участь у правопросвітницькому заході взяла й волонтер БПД Наталія Кобернюк.

Учасники АТО/ООС, ветерани війни є однією із ключових категорій клієнтів системи безоплатної правової допомоги.

Від початку 2021 року до Луцького місцевого центру звернулося більше 180 осіб, які підпадають під коло суб’єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги (захист, складення документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів в судах).

Найчастіше ветерани війни та УБД зверталися за правовою допомогою щодо:

  • порядку отриманя земельної ділянки;
  • виплати разової грошової допомоги до 5 травня;
  • розірвання шлюбу.

Зважаючи на це, представники системи БПД розповіли присутнім, що вони мають низку особливих прав та державних гарантій та пояснили, якими інструментами вони можуть скористатися, щоб відстоювати та захищати ці права.

Увагу присутніх зосереджено на важливості володіння повною інформацією стосовно усіх пільг та соціальних гарантій, які для них надаються, а саме:

  • позачергове відведення земельних ділянок;
  • безкоштовний проїзд;
  • виплата по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
  • використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;
  • пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
  •  пільги за кредитними зобов’язаннями;
  • пільги зі сплати судового збору.

На завершення учасники зустрічі мали можливість отримати індивідуальні правові консультації та тематичні інформаційні буклети з контактними даними Луцького місцевого центру.

Своєю чергою волонтер БПД Наталія Кобернюк оновила новими друкованими матеріалами системи БПД  інформаційний стенд, що знаходиться у Луцькому міському центрі зайнятості.

Довідково:
Детально про те, які існують трудові гарантії для військовослужбовців, розповідається у відповідному розділі мобільного застосунку «Твоє право» – безкоштовному універсальному юридичному довіднику в смартфоні.

Додаток містить інформацію щодо укладення контракту про проходження військової служби, звільнення та дострокове розірвання контакту, грошове забезпечення військовослужбовця, допомоги на піднайом житла, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, кредитних гарантій тощо.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев