«Той, хто поєднає власне ім’я з брендом партії, той і буде у виграші», – волинський координатор ОПОРИ

news

Виборча кампанія нещодавно почалась, а громадські активісти вже зафіксували низку порушень з боку кандидатів на місцеві вибори.

Про підготовку до місцевих виборів говорили сьогодні, 10 вересня, під час прес-конференції на тему: «Початок виборчої кампанії на Волині: тенденції та очікування».

Як розповіла волинський координатор Громадянської мережі ОПОРА Людмила Хомич, зміни у виборчому законодавстві призвели до ускладнення виборчих процедур, проте територіальні виборчі комісії з 5 вересня вже розпочали свою діяльність. «За результатами нашого спостереження, всі комісії на Волині набули повноважень і приступили до роботи. Були і випадки, коли голови комісій не бажали скликати виборчі комісії», – розповіла вона.

Громадські активісти проаналізували попередній досвід у виборах членів територіальних виборчих комісій.

«Можемо сказати, що більшість мали досвід роботи. Найдосвідченішими є Горохівська районна ТВК і Ковельська міська ТВК. Ківерцівська і Турійська територіальні виборчі комісії не мають жодного члена, який би мав досвід роботи у комісіях такого типу», – повідомила координатор ОПОРИ.

Згідно досліджень ОПОРИ, найбільше представництво у територіально-виборчих комісіях на Волині отримав Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Варто зазначити, що і в Луцьку, і в області окремі кандидати порушують правила передвиборчої агітації і активно поширюють агітаційні матеріали.

Чимало політичних сил почали свою агітацію задовго до старту виборчої кампанії. Зокрема, на вулицях Луцька спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 5 вересня зафіксували білборди політичних сил ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», ВПП «Наш край» та БПП «Солідарність», «УКРОП», «Громадський рух «Народний контроль».

Схожа ситуація у Ковелі та Нововолинську. В районному центрі Ковельщини спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА зафіксовано чимало білбордів з політичною рекламою від ВО «Свобода» та Радикальної партії Олега Ляшка. На вулицях Нововолинська також можна зустріти білборди з політичною рекламою від Радикальної партії Олега Ляшка та політичної партії «Відродження».

Передчасно розпочав передвиборну агітацію і потенційний кандидат на посаду Луцького міського голови Олександр Товстенюк. Агітаційну кампанію потенційний кандидат веде від імені благодійного фонду «Новий Луцьк», засновником якого є народний депутат України VI і VII скликань Ігор Палиця. Олександр Товстенюк, у свою чергу, є керівником названого благодійного фонду.

«Сподіваюсь зі сторони правоохоронних органів відбуватиметься ефективне виявлення правопорушень. У день самого голосування «Опора» здійснюватиме спостереження за спеціально розробленою програмою», – повідомила Людмила Хомич.

Однією із найбільших проблем, за словами Людмили Хомич, є зловживання адміністративним ресурсом.  «Кандидати вже починають витрачати ресурси з держбюджету в процесах передвиборчої агітації. Таким чином проводиться маніпуляція громадською думкою», – розповіла регіональний координатор ОПОРИ.

Майбутні виборчі перегони, за словами громадських активістів, значно відрізнятимуться від попередніх. «Цього разу на перший план виходять політичні партії, а не окремі особистості. Той, хто поєднає власне ім’я з брендом партії, той і буде у виграші», – підсумувала Людмила Хомич.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев