ТОП-10 продуктів, що знижують рівень поганого холестерину

news
Ця їжа не тільки нормалізує рівень поганого холестерину, а й підтримає серце та судини.

Холестерин. Ви ж всі напевно читали, що він вкрай небезпечний для здоров’я? А чи знали ви, що в нашому організмі співіснують два види холестерину?

Перший – поганий – саме він закупорює судини та стає причиною серцево-судинних захворювань. Другий – хороший холестерин, який усуває поганий та сприяє прохідності артерій і вен. Його, як ми розуміємо, в організмі має бути якнайбільше.

Разом з дієтологом Оленою Черніковою зібрали продукти, що ефективно знижують поганий холестерин.

У боротьбі з холестерином допоможуть

Салат, шпинат

Річ у калії, якого багато в листі салату й шпинаті. Калій покращує роботу серцево-судинної системи, вітаміни А і С запобігають накопиченню холестерину.

Риба, морепродукти, печінка тріски

Тут річ в омега-3 кислотах. Вони підвищують еластичність артерій, зменшують кров’яний тиск, стабілізують серцевий ритм, зменшують кількість шкідливого холестерину. Особливо високий вміст поліненасичених жирних кислот у печінці тріски.

Бобові

У бобових низький глікемічний індекс (повільно засвоюються). Коли ми їмо бобові замість м’яса, ми знижуємо надходження тваринних жирів до організму. Звідси – і ефект зниження поганого холестерину, якого багато в жирному м’ясі та молочних продуктах.

Цитрусові

Все через пектин, якого вдосталь у цитрусових. При цьому грейпфрут варто з’їдати з білою плівкою.

Волоські горіхи

Так, вони калорійні. Але разом з цим горіхи сприяють зниженню надлишкової ваги та нормалізують рівень холестерину в крові. Корисні властивості волоських горіхів пов’язані зі вмістом у них поліненасичених жирних кислот.

Яблука

От справжні сортувальники поганого холестерину. Яблука знижують його рівень на 15-20%. Це пов’язано з тим, що фрукт містить велику кількість унікальної рослинної клітковини.

Оливкова олія

Наявність у великій кількості мононенасичених кислот (олеїнової, Омега-3, Омега-6) суттєво знижує рівень поганого холестерину та підтримує вміст у крові хорошого холестерину на потрібному рівні.

Темний шоколад

У темному шоколаді є велика кількість флавоноїдів, корисних для серця. Помірне вживання темного шоколаду покращує баланс ліпідів у крові.

Морква

Так, лише 2 моркви на день допоможуть знизити рівень холестерину на 10-20%. Це пов’язано з високим вмістом пектину в ній.

Джерело: https://lifestyle.segodnya.ua/

 

0 Комментариев