Тисячі поляків вийшли на акцію підтримки колишнього президента

news

У Варшаві відбувся багатотисячний мітинг на підтримку Леха Валенси.

У столиці Польщі Варшаві відбулися багатотисячна демонстрація і мітинг на підтримку колишнього лідера профспілки “Солідарність” і екс-президента країни Леха Валенси, повідомляє Кореспондент.net. з посиланням на телеканал ТВН24.

“Ми виступаємо на захист символу польської історії, проти нападок на нього”, – сказав, виступаючи перед присутніми, лідер опозиційної партії “Громадянська платформа” Гжегож Схетина.

Один із організаторів ходи і мітингу, голова Комітету на захист демократії Матеуш Київський, оголосив послання Валенси, в якому він знову спростував повідомлення, що він за часів Польської Народної Республіки нібито співпрацював зі спецслужбами.

Документи, що нібито свідчать про те, що Валенса був інформатором спецслужб ПНР, були оприлюднені раніше, в лютому. Валенса відразу після їх появи заявив про те, що це фальшивки.

У 2000 році люстраційний суд Польщі розглядав справу про звинувачення Валенси у співпраці з комуністичними спецслужбами, і прийшов до висновку, що органи безпеки комуністичного режиму країни навмисно завели досьє на секретного агента “Болека”, щоб перешкодити присудження Валенсі – на той момент лідеру профспілки “Солідарність “- Нобелівської премії миру. Однак Інститут національної пам’яті засумнівався у справедливості рішення суду. За словами представників інституту, справа Валенси знаходилася в архіві, вилученому у вдови колишнього міністра внутрішніх справ ПНР генерала Чеслава Кищака.

На розслідуванні сумнівних фактів з біографії екс-президента наполягає правляча консервативна партія “Закон і справедливість” під головуванням політичного противника Валенси Ярослава Качинського.

0 Комментариев