Тісто для чебуреків: як зробити хрусткі

news

Чебуреки – соковиті, смажені, з тонким хрустким тістом! Варіантів тіста для приготування чебуреків є чимало – у кожної господині свій.

Виберемо основні

Тісто для чебуреків з гарячею олією

Цей рецепт дуже простий і майже класичний, є у нього лише незначна відмінність – при додаванні в тісто олія має кипіти. Ну, або хоча б бути дуже гарячою.

Можна не зупинятися на шляху до досконалості і додати мінеральну воду замість звичайної – так роблять дуже часто, коли хочуть добитися, щоб  тісто на чебуреки було ніжним і повітряним.

Складові:

  • борошно – 600 гр (або 4 склянки);
  • вода (тепла звичайна або мінеральна) – 300 гр;
  • цукор і сіль – по 1 чайній ложці;
  • олія (жир, маргарин, смалець або масло) – 80гр

Спосіб приготування

Нагріваємо воду, в теплій воді розводимо сіль і цукор, повільно  (можна через сито), помішуючи, всипаємо борошно – не все відразу, поступово. Це важливо. Тому що олію потрібно вливати, коли ще не все борошно буде використане.

Перевіряємо тісто: пробуємо помістити в нього ложку вертикально – якщо вона не стоїть, а падає, але повільно, значить, тісто дійшло до потрібної густоти. Тепер можна додавати в нього киплячу олію – її ми вливаємо і швидко перемішуємо тісто, щоб олія розподілилася рівномірно.

Після цього всипаємо – так само повільно, як і на початку – решту борошна. І ретельно вимішуємо, до тих пір, поки тісто не набуде еластичність. Накриваємо наше тісто і залишаємо «відпочивати». Через 30 хвилин тонко розгортаємо і – тісто на чебуреки готове.

Заварне тісто для чебуреків

Як приготувати заварне смачне тісто для чебуреків? Ще господині кажуть «тісто на окропі». Це один з найпопулярніших і перевірених рецептів тіста, чебуреки в такому випадку виходять тонкими, хрусткими, не жорсткими, тануть у роті.

Таке тісто дуже тонке, пухирчасте, при смаженні не рветься і не липне при розкачуванні. Заварне тісто для чебуреків найчастіше робиться з використанням яєць, але можна їх і не додавати. Ми наведемо обидва варіанти.

Перший варіант заварного тіста

Складові:

  • борошно – 600 гр (4 склянки);
  • вода – 300 мл;
  • олія – 2 ст. ложки;
  • сіль – половина чайної ложки;
  • горілка – 1 ст. ложка.

Спосіб приготування

Воду підігріваємо, добавляємо сіль і олію, кип’ятимо. Уже в окріп додаємо (поступово) борошно – не все, одну неповну склянку, і тут же, у міру додавання, розмішуємо, щоб не було грудок. Даємо трохи охолонути. Коли охолоне – додаємо яйце (якщо додати в гарячу масу, воно може зваритися) і горілку.

Перемішуємо до однорідної маси, даємо можливість ввібратися. Після цього додаємо решту борошна і добре вимішуємо. Даємо нашому тісту постояти в холоді – щоб олія не потекла, а рівномірно ввібралася.

Найкраще тісто замішувати з вечора, щоб воно вистоялося ніч або, як кажуть господині, «переночувало». Але якщо у вас немає часу стільки чекати, то дайте тісту постояти хоча б годину. Після цього тісто можна розгортати і готувати чебуреки.

Другий варіант заварного тіста

Складові:

  • борошно – 600 гр;
  • вода – 300 мл;
  • сіль і цукор – по 1 чайній ложці (без гірки);
  • жир свинячий – 1 ст. ложка.

Спосіб приготування

Потрібно змішати разом всі інгредієнти, крім води. Змішуємо руками і розтираємо, даємо жиру ввівбратися в борошно. Виходить однорідна маса. Воду кип’ятимо.

Крутим окропом заварюємо отриману масу, розмішуємо – ложкою, поки тісто гаряче, але, як тільки його можна буде брати в руки – вимішуємо руками. Далі тісто для чебуреків слід відправити в холод приблизно на годину. Після цього можна розгортати.

Маленька порада – якщо у вас немає смальцю, свинячий жир можна витопити з сала. Дрібно нарізаємо сало і помічаємо його на пательню. Отримуємо шкварки і жир. Шкварки обов’язково вам знадобляться – але не в цьому рецепті.

А тут нам знадобиться тільки жир. Дайте йому охолонути і – ось у нас вийшов особливо цінний інгредієнт, можна використовувати його в приготуванні нашого чудового тіста.

Яєчне тісто для чебуреків

Дуже оригінальний рецепт тіста, чебуреки з нього виходять дуже красивими, пухирчатими, м’якими і хрусткими одночасно. До того ж, у цього рецепта є своя «фішка» – як мірки для інгредієнтів використовується шкаралупа від яєць.

Готують такий «мірна склянка» особливим чином: в сирому яйці, на «маківці», проробляють отвір – невеликий, але і не дуже малий – з тим розрахунком, щоб туди можна було поміщати (засипати або заливати) інші інгредієнти і, відповідно, безперешкодно витягувати їх звідти. В середньому діаметр отвору виходить близько сантиметра. Після цього акуратно витягніть звідти вміст, промийте, просушіть – і ваша мірна склянка готова.

Складові:

  • вода – 6-8 шкарлупок;
  • яйця – 4 шт;
  • рослинне масло – 1 шкаралупа;
  • сіль – 1 чайна ложка (ось тут шкаралупа не знадобиться);
  • горілка – 100 мл;
  • борошно – «на око» (додаємо потроху, вимішуємо і дивимося по тісту: липке – недобір, туге – перебір).

Спосіб приготування

Все змішати. Борошно додаємо потихеньку (в рецепті написано «на око») і уважно спостерігаємо за тістом, вивчаємо як воно себе веде – пам’ятаємо, що гарне тісто для чебуреків має бути не липким, але і не дуже тугим.

Так що борошно досипаємо потроху і дивимося, скільки борошна «візьме» тісто. Добре вимішуємо і ставимо в холодильник на дві години. Після цього можна розгортати і приступати до приготування вже самих чебуреків.

Тісто для чебуреків на пиві

Як приготувати смачне тісто на чебуреки на пиві? Не має відповіді точної, хто і коли придумав додавати пиво в тісто, але він був великий молодець. Пиво використовують в приготуванні різних страв – в ньому варять і маринують м’ясо, додають його в суп і кляр, часто пиво виступає в якості основи для соусу.

І дуже часто його використовують при випічці – з ним тісто для чебуреків виходить еластичним і міцним, при розкачування воно не рветься і не липне (а віддають перевагу катанню його потрібно дуже тонко), а після смаження виходить тонким, хрустким, але не жорстким.

Нам підійде будь-яке пиво – світле або темне, або навіть безалкогольне – не важливо. Якщо ви все зробите правильно, то у вас в будь-якому випадку вийде відмінне тісто – для чебуреків, повірте, марка пива не має значення.

Складові:

  • пиво – 250 мл (1 склянка);
  • яйце – 1 шт;
  • дрібка солі;
  • борошно – 3-4 склянки.

Спосіб приготування

У великій мисці змішуємо борошно з сіллю – додаємо в борошно буквально щіпку солі, цього достатньо. Робимо в середині невелике заглиблення. Відставляємо сторону.

Беремо наш «секретний інгредієнт» – пиво, додаємо в нього яйце, змішуємо, збовтуємо і акуратно вливаємо в борошно – в це поглиблення. Ретельно вимішуємо тісто, щоб воно не прилипало до рук.

Тісто має вийти тугим і досить твердим, але це не повинно вас бентежити. Накриваємо його серветкою і даємо постояти від 20 хвилин до 2 годин. У холод не відправляємо, воно повинно трохи «підійти». Після того, як тісто стане м’яким – дуже тоненько його розгортаємо.

Тісто для чебуреків з сиром

Секретний інгредієнт цього рецепта, як ви вже здогадалися – сир. Чебуреки на сирному тісті завжди виходять м’якими, повітряними і соковитими, навіть якщо не їсти  їх з пилу – з жару.

Такі чебуреки добре брати з собою в дорогу, як пиріжки – вони навіть холодними не втратять своїх смакових якостей. Розкочується сирне тісто не дуже тоненько, на досить товсті коржі – приблизно по 3-4 мм у висоту.

складові:

  • сир – пачка (200 гр);
  • борошно – від 1 до 1,5 склянки;
  • яйце – 1 шт;
  • сода – половина чайної ложки;
  • оцет – для погашення соди, кілька крапель.

Спосіб приготування

Сир розминаємо виделкою – добре і ретельно, щоб позбутися від великих грудок. Для того, щоб сирне тісто краще розкочувалося, краще пропустити сир через сито. Додаємо яйце і сіль. Гасимо соду оцтом (набираємо половину чайної ложки соди, прямо в неї капає оцет, чекаємо, коли вона пошипить і «заспокоїться»).

Додаємо гашену соду. Все перемішуємо. Акуратно всипаємо борошно – його теж добре додавати просіюючи через сито. Замішуємо тісто. Пам’ятаємо, що правильне тісто на чебуреки має бути не надто липким, але і не дуже тугим.

Розкачуємо – так тоненько, як це можливо. Сирне тісто буде товщим звичайного, але все ж воно має бути досить тонким.

Чебуреки з дріжджового тіста

Складові

  • Вода мінеральна (з газом) – 200 мл
  • Дріжджі (свіжі) – 13 г
  • Цукор – 1 ч. л.
  • Борошно пшеничне – 350 г
  • Олія – 3 ст. л.
  • Сіль – 0,5 ст. л. (можна трохи менше)

Приготування тіста.

У мінеральну воду кімнатної температури додати дріжджі, сіль та цукор, дати настоятися 5 хвилин.

У борошно влити воду з дріжджами, сіллю і цукром. Почати замішувати тісто, додати олію. Муки може знадобиться більше або менше, залежить від її якості. Замісити круте, але м’яке й еластичне тісто. Добре його вимісити і залишити на 10 хвилин під мискою.

Розділити тісто на однакові шматочки, кожен шматочок розплющити, сформувати кульки. Тісто прикрити плівкою, щоб не завітрилося.

На присипаній борошном дошці розкачати тісто на коржі. На один бік коржа викласти частину начинки, розподілити її рівномірно. Скласти корж навпіл, щоб сторони збіглися, зверху добре притиснути долонею, щоб усередині не було повітря, й добре защипати краї тіста пальцями рук. Виделкою, занурюючи її в борошно, притиснути край чебурека.

Чебуреки викласти на пекарській папір або чистий кухонний рушник, прикрити плівкою, поки працюємо з іншими кульками тіста.

У сковороду, сотейник або каструлю з антипригарним покриттям налити олію. Розігріти її до такої температури, щоб чебуреки не підгорали, але й не залишалися всередині сирими. Викласти заготовки чебуреків в олію й обсмажувати з обох боків. Потім викласти їх на паперовий рушник, щоб увібрався в папір зайвий жир.

Тісто на чебуреки – корисні поради досвідчених кулінарів

Якщо ви вже все підготували і зібралися замісити тісто для чебуреків – ще раз перевірте ваші запаси борошна. Тісто – штука примхлива. Навіть при дотриманні всіх пропорцій на перший погляд відмінно приготоване тісто раптом починає липнути, і тоді потрібно більше борошна.

Це може залежати від сорту борошна, його якості, помолу і безлічі інших причин. І потім, борошно вам знадобиться для присипки. Зовсім не обов’язково, що ви його все використовуєте, можливо, воно навіть залишиться, але золоте правило кулінара – якщо ви збираєтеся замісити тісто, у вас в запасі повинно бути борошно.

Тісто у готових чебуреків може вийти твердим – не біда. Покладіть готові чебуреки в каструлю (порожню), накрийте кришкою, там вони «підійдуть», постоять трохи на пару і стануть м’якшими.

Якщо ви, навпаки, хочете, щоб ваші чебуреки були хрусткими, не кладіть їх в целофан, каструлю або інший контейнер з кришкою, о не накривайте їх – навіть якщо для приготування чебуреків ви використовували перевірений рецепт хрусткого тіста. При парниковому ефекті навіть саме хрустке тісто для чебуреків стане м’яким і втратить свою крихкість і хрусткість.

Обережно, кипляча олія! Будьте обережні, коли смажите чебуреки – при попаданні води, навіть якщо це всього лише одна крапля або шматок сирої начинки, олія починає шипіти, бризкати і «вистрілювати» – можна отримати досить сильні опіки. Бережіть обличчя і руки. Укладайте і перевертайте сухими руками або щипцями. Руки краще тримати захищеними.

Краї у чебуреків будуть гарнішими, якщо їх защипувати зубами вилки – просто «пройтися» зубами вилки плазом, злегка придавлюючи.

Тісто для чебуреків, до складу якого входить олія або жир, завжди після замішування ставимо в холод, якщо тільки в самому рецепті не вказано інше. Це робиться, щоб олія не розтанула і не попливла. Тісто на чебуреки має рівномірно увібрати в себе олію.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев