Тепловий удар у собак: як розпізнати та допомогти домашньому улюбленцю

news
Як зрозуміти, що у собаки тепловий удар?
Ветеринари назвали основні ознаки.
Спочатку тварина проявляє занепокоєння, дуже хвилюється, дихання частішає, виникає задишка з’являється рясна слинотеча відбувається порушення координації руху, що проявляється хиткою ходою у тварини з’являється слабкість, під час промацування – пульс слабкий, а серцебиття прискорене слизові оболонки очей і ясна стають яскравого червоного кольору температура тіла піднімається дуже швидко у важких випадках можуть виникати судоми, блювота й втрата свідомості.
Під час прояву перших ознак теплового удару у собак, треба невідкладно надати першу допомогу, тому що підвищення температури тіла тварини вище за 41 градус Цельсія веде до незворотних процесів пошкодження мозку та відмови нирок. У дуже важких випадках неминуча кома й смерть.
Що робити при тепловому ударі у собаки?
  • Насамперед собаку потрібно охолодити – обприскати водою зі шланга, облити прохолодною водою у ванні (але в жодному разі не крижаною), починаючи з задньої частини шиї і голови. З ванни собаку дістають, коли температура тіла стабілізується і буде ближче до нормальних показників. Якщо немає ванни- обгорнути собаку змоченим у холодній воді рушником/тканиною.
  • Собаці дають випити прохолодної води. На голову тварині можна покласти грілку з крижаною водою або пакет із замороженими продуктами.
  • Щоб не допустити виникнення шоку й поліпшити кровообіг необхідно інтенсивно промасажувати лапи.
  • Температуру тіла при тепловому ударі собаці вимірюють кожні 5-10 хвилин. Якщо температура ніяк не стабілізується, потрібно зателефонувати ветеринарному лікарю, щоб дізнатися, які в конкретній ситуації можуть допомогти лікарські препарати, найчастіше тварині роблять ін’єкції.
  • Тільки-но температура тіла тварини нормалізується, її необхідно показати ветеринару

Бережіть своїх улюбленців

0 Комментариев