Ситуація SOS: як зупинити випадіння волосся

news

Густе й шовковисте волосся для багатьох є важливою умовою гарного зовнішнього вигляду та впевненості. Якщо воно зненацька змінює свій природний стан і починає стоншуватися чи випадати, це засмучує та спонукає до віднайдення способів повернення краси. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб запобігти випадінню, якщо воно не пов’язане з якимись тяжкими захворюваннями, а також стимулювати ріст волосся. Наприклад, можна проконсультуватися з кваліфікованим лікарем щодо можливої нестачі вітамінів та мінералів у вашому організмі й скоригувати раціон. Або записатися на спеціальні процедури до трихолога. Але спершу потрібно виявити, яка саме причина виникнення цієї проблеми.

Чому випадає волосся?

Щодня людина втрачає приблизно 100 волосків, що є нормальним циклічним процесом росту. Товщина волосся в такому разі залишається незмінною. Але іноді ми помічаємо, що після миття або під час розчісування випадає аж надто багато жмутків, що, без сумніву, тривожить. Пропонуємо звернутися до сімейного лікаря чи іншого медичного фахівця, щоб виключити основні захворювання та обговорити ваші варіанти лікування. Однією з найпоширеніших причин алопеції є генетика. У такому разі лікувальні засоби можуть допомогти вповільнити облисіння, але зовсім зупинити не зможуть.

Іноді втрата волосся є тимчасовою та може зникнути разом із тригером. Наприклад, якщо людина переживає стрес, то воно відновиться тоді, коли вона врівноважить свій психоемоційний стан. Якщо випадіння волосся спричиняють ліки, то воно може почати відростати, коли людина припиняє вживання препаратів. Для повного відновлення може знадобитися до 18 місяців. Окрім того, волосся може активно випадати під час вагітності у зв’язку зі зниженням рівня естрогену. Багато жінок переживає тимчасову втрату волосся й під час лактації. У такому разі треба трохи почекати, тоді воно стане таким самим гарним, як і до вагітності. Бувають випадки, коли випадіння спричинене недбалим доглядом, зокрема надмірним використанням гарячого укладання чи неправильним фарбуванням. Але й у такому разі можна покращити стан волосся, якщо розумно підібрати комплекс для догляду.

Як собі допомогти?

Якщо причина випадіння вам відома, то варто замислитися щодо шляхів вирішення цієї проблеми. Перше, на чому варто зосередитися — поживне й збалансоване харчування. Зміна раціону може вплинути на ріст і стан волосся. Деякі харчові добавки та суперфуди, що містять легкозасвоювані мікроелементи (селен, цинк, залізо, вітамін D, А, С, Е, групи B), можуть допомогти зменшити випадіння чи запобігти йому. Дефіцит мікроелементів може бути чинником погіршення стану волосся. БАДи містять усі або більшу частину рекомендованої добової кількості кожного вітаміну та мінералу в одній дозі. Кожен, хто планує вживати харчову добавку, повинен спершу проконсультуватися з лікарем.

Масаж шкіри голови — доступна та ефективна процедура, яка стимулює пробудження неактивних фолікулів. До того ж ви маєте приділяти досить уваги регулярному догляду та підібрати шампунь, кондиціонер і маску відповідно до типу вашого волосся. Деякі натуральні олії мають відновлювальні властивості та сприяють кращому росту волосся. Ви можете обирати косметичні засоби, у складі яких вони є, або додавати олії в маски, або використовувати їх окремо.

  • Кокосова олія стимулює регенераційні процеси, зміцнює стрижні та є дієвою, якщо випадіння спричинене агресивним впливом зовнішніх чинників: УФ-променів, стайлерів, хімічних речовин.
  • Олії розмарину, реп’яха, гарбуза, жожоба, перцевої м’яти, чайного дерева, нанесені місцево на шкіру голови, значно прискорюють ріст волосся.

Використання шампуню або засобів для догляду за шкірою голови, які містять антиоксиданти, може зменшити випадіння та покращити стан шкіри голови. Пам’ятайте, що коли волосся мокре, то воно вразливе, тож не варто його терти рушником, розчісувати або лягати спати, якщо воно не висохло. Після миття легко промокніть рушником та розпрямляйте пальцями. Коли волосся підсохне, тоді візьміть гребінець. Туге укладання, зокрема кінський хвіст, пучок, може пошкодити волосся, тож рекомендуємо надавати перевагу розпущеним зачіскам.

Сподіваємося, ця стаття була для вас корисною і ви знайшли цінну інформацію для боротьби з проблемою випадіння.

0 Комментариев