Святкуємо день кавуна – що можна приготувати з цієї червоної ягоди?
Кавун – чи ненайпопулярніший смаколик літа. Тим паче зараз, коли сезон цього червоного фрукту в розпалі і знайти його можна мало не на кожному прилавку.
Сьогодні, у День кавуна, пропонуємо вам10 простих у виконанні, але вражаючих рецептів з кавуном.
1. Салат-закуска із смаженим кавуном, м’ятою і сиром Фета
Смажений кавун – звучить незвичайно, а насправді – соковитий і хрусткий всередині, з димком і солодкою скоринкою зовні. Додайте до нього солоного сиру Фета, трохи лайму та свіжої м’яти. І ось у вас готовий прекрасний салат для пікніка!
Для салату-закуски потрібно:
- 8 скибочок кавуна без кісточок (розміром приблизно з колоду карт);
- 2 столові ложки оливкової олії;
- 5 чайних ложок соку лайма;
- 5 скибочок сиру Фета (трохи більше 100 грам);
- жменя свіжого листя м’яти;
- 3 чашки зелені (рукола, латук, крес-салат);
- сіль, перець – за смаком;
- смажене насіння гарбуза.
Розжарити гриль. Просушіть паперовим рушником шматочки кавуна і покладіть їх на гриль. Обсмажуйте з одного боку, не перевертаючи, протягом 2 хвилин.
Перемішайте зелень з 2 ложками лаймового соку, оливковою олією і дрібкою солі. Викладіть зелень на велике блюдо, зверху покладіть шматочки кавуна з гриля підсмаженої стороною вгору. Додайте Фету і кілька кавунових шматочків. Полийте їх зверху залишками соку лайма і трохи присипте сіллю (перцем за смаком). Залишилося лише прикрасити все м’ятою і гарбузовим насінням.
2. Апетитні кавунові скибочки з м’ятою і лаймом
Для апетитних шматочків потрібно:
- 1 охолоджений кавун без кісточок;
- 1/2 пучка свіжої м’яти;
- 4 лайма (від 2-х – цедра, від 2-х – сік);
- 3/4 склянки цукру.
Розріжте кавун на 4 частини, а потім на скибочки товщиною приблизно 5 см. Подрібніть листя м’яти і змішайте в мисці з 2 столовими ложками лаймової цедри. Додайте цукор і все добре перемішайте. Покладіть скибочки кавуна на велике плоске блюдо і полийте їх зверху соком лайма. Потім посипте шматочки зробленим м’ятно-лаймовим цукром.
3. Кавуново-м’ятний щербет
Класичний кавун у новому виконанні: заморожена м’якоть + м’ята + лайм = соковите і освіжаюче морозиво (або по-іншому, щербет). Щербет практично не містить цукру і для ще більшого задоволення може бути доповнений кількома столовими ложками рому.
Для щербета потрібно:
- кавун (приблизно 2 кг, очищений від насіння і порізаний на шматки);
- 1 столова ложка + 1 чайна ложка цукру;
- 3 лайма (сік з них);
- 3 столові ложки білого рому;
- дрібка солі;
- 1 столова ложка + 1 чайна ложка нарізаного листя м’яти.
Шматки кавуна, цукор, сік лайма і ром – все завантажуємо в блендер. І доводимо до стану пюре. Додаємо м’яту і змішуємо все до тих пір, поки вона не перетвориться в маленькі частинки і її не стане видно. Після суміш запаковуємо в герметичний контейнер і заморожуємо протягом декількох годин.
Наявність морожениці істотно полегшує процес. Якщо її немає, тоді кожну годину дістаємо суміш з морозилки і ретельно її перемішуємо ложкою або міксером, поки це можливо. Це для того, щоб в морозиві не утворювалося кристалів льоду. Для повної заморозки щербет витримують в морозилці 6-8 годин.
4. Кавуново-томатний салатик з фетою
Ви здивуєтеся, наскільки добре поєднуються кавун і сир Фета. З кожним укусом солоні, солодкі і одночасно підбадьорливі нотки починають грати все яскравіше. Цей салат простий, але не позбавлений частки винахідливості, так як в нього можна додати й інші літні овочі (крім помідор). Блюдо найкраще подавати до смаженої риби або стейку.
Для салату потрібно:
- 4 столових ложки червоного винного оцту;
- 1 чайна ложка солі;
- 1/4 чайної ложки свіжомеленого чорного перцю;
- 1/2 чашки оливкової олії;
- 1 невеликий огірок, очищений;
- 1/2 невеликої червоного цибулини;
- 3 помідори, нарізаних шматочками;
- 3 та 1/2 чашки кавуна без кісточок, нарізаного невеликими шматочками;
- 1 червоний болгарський перець, нарізаний шматочками;
- 200 грам сиру Фета, нарізаного кубиками розміром 1-1,5 см;
- 1 стакан дрібно порубаних свіжого листя м’яти.
Починаємо з приготування заправки. Для цього змішуємо оцет, сіль і перець. Потім додаємо оливкову олію і гарненько збиваємо. На час відкладаємо вбік.
Нарізаємо огірок скибочками у вигляді півмісяця. Не товстими півкільцями ріжемо цибулю. Нарешті огірок, цибуля, помідори, шматки кавуна, перець, сир і м’яту кладемо у велику миску. Додаємо заправку. Подавати до столу бажано відразу.
5. Молочно-кавуновий шейк
Спробуйте цей неймовірний шейк, в якому соковитий кавун змішується з льодом і молоком. Це неймовірно! Пінистий, солодкий, найніжнішого рожевого кольору … Молочно-кавуновий шейк виходить не нудотним і не важким. За консистенцією він скоріше нагадує сік з додаванням чогось схожого на вершки.
Кавун необхідно попередньо заморозити. Для цього нарізаємо його на шматки, кладемо їх на лист пергаментного паперу в один шар і поміщаємо в морозилку. Так шматки кавуна не склеяться разом, і можна буде взяти їх стільки, скільки знадобиться. Після їх заморожування можна перекласти їх в герметичні пакети і зберігати так до з місяців.
Для шейка потрібно:
- 3 чашки шматків замороженого кавуна;
- 1 стакан молока;
- 2 столові ложки цукру.
Змішайте всі інгредієнти в блендері і доведіть до консистенції молочного коктейлю. За смаком можна додати цукор. Власне, готово!
6. Освіжаюча кавунова вода
Влітку Ви за звичкою втамовуєте спрагу газованою водою? Переконливо закликаємо вас кинути цю справу і вживати виключно натуральні напої. Так як сьогодні у нас ключовою фігурою є кавун, то пропонуємо вам прекрасний рецепт холодної кавунової води. У ній практично немає цукру, і освіжає вона чудово.
Для кавунової води потрібно:
- половина великого кавуна (без кірки, нарізаний великими шматками);
- 4 склянки води;
- 8 листочків свіжої м’яти (можна за смаком);
- сік половини лайма (близько 1-1,5 столової ложки);
- 3 столові ложки цукру або меду.
Половину кавунової м’якоті і половину води поміщаємо в блендер і перетворюємо в однорідне пюре. Потім пробуємо масу на смак – чи достатньо вона солодка. Якщо відчуваємо, що не дуже солодко, запам’ятовуємо, щоб додати цукор в наступну партію. Проціджуємо рідину через сито в глечик або велику миску. Повторюємо процедуру з рештою шматками кавуна і водою, додаємо листя м’яти і цукор. Змішуємо все до однорідної маси. Знову проціджуємо. Додаємо сік лайма. Перед подачею охолоджуємо.
7. Кавунове ескімо
Ескімо – це, свого роду, синонім дитинства. І ось перед нами лежить великий або не дуже великий, але безсумнівно дуже бажаний, кавун – невже його можна перетворити у всіма улюблений десерт? Саме це ми і пропонуємо вам зробити!
Для кавунового ескімо потрібно:
- близько 700 грамів кавунової м’якоті, без шкірки і кісточок;
- 2 столові ложки цукру;
- 4 столові ложки подрібненого свіжого листя м’яти;
- 2 чайні ложки натертої цедри лимона;
- дрібка солі.
Кавунову м’якоть з цукром подрібнюємо в блендері. Трохи згодом додаємо м’яту, лимонну цедру, сіль.
Отриману суміш розливаємо по формах ескімо, які є в господарстві. Після чого відправляємо майбутнє кавунове морозиво в холодильник. Через півтори години у форми можна вставити палички. Залишаємо кавунове ескімо в морозилці мінімум на 3 години, щоб воно гарненько заморозилося.
8. Кавунове желе
Кавун смачний і сам по собі. Але чому б не побалувати себе чудесним десертом? Кавунове желе – страва не з розряду стандартних. Воно володіє чудовим смаком, ніжним кольором і текстурою. Такий десерт точно сподобається як дорослим, так і дітям.
Для желе потрібно:
- кавун (близько 3 кг з шкіркою);
- желатин (пакетик, близько 20 грам);
- 1/2 склянки цукру;
- 1/4 склянки лимонного соку;
- масло рослинне.
Розрізаємо кавун на великі шматки, очищаємо від шкірки. М’якоть закладаємо в блендер і перетворюємо в пюре. Проціджуємо кавун через сито. У результаті повинно вийти близько 3 склянок соку.
У невеликій мисці змішуємо желатин з 1 склянкою соку кавуна. Даємо настоятися протягом 3 хвилин.
У маленькій каструлі на середньому вогні підігріваємо іншу частину кавунового соку, додавши до неї цукор. Тримаємо на вогні поки цукор повністю не розчиниться. Потім додаємо в цю суміш заздалегідь приготовлений желатин і лимонний сік. Знімаємо з вогню.
Розливаємо заготовлену суміш по формах, попередньо промазаних маслом. Накриваємо і ставимо в холодильник на ніч. Перед подачею на стіл желе розрізаємо на кубики і розподіляємо по мисочках.
9. Кавуново-апельсиновий смузі
Цей коктейль виходить смачним і дуже освіжаючим. Кавун, втім, як і апельсиновий сік, є прекрасним джерелом антиоксидантів і вітаміну С. Що робить в його складі перець, – запитаєте ви? Він дуже тонко підкреслює смак кавуна. Вам не слід боятися додавати його в ваш коктейль.
Для смузі потрібно:
- 2,5 чашки нарізаного кавуна без кісточок;
- 1 чашка льоду;
- 1/2 склянки апельсинового соку;
- 1/4 чайної ложки чорного перцю.
Нарізаємо кавун на шматки, по можливості видаляємо насіння. Завантажуємо в блендер скибочки кавуна, апельсиновий сік, перець і лід. Все змішуємо. Можна додати трохи меду, щоб зробити напій більш солодким. Ось так швидко і просто, і вже готовий смузі. Насолоджуйтесь!
10. Супер-освіжаючий полунично-кавуновий напій
Відмінно освіжаючий безалкогольний напій з чудовим ароматом і насиченим відтінком. Головне в ньому – витримати правильну пропорцію полуниці: якщо її буде занадто багато, то це вже вийдуть цукерки, якщо занадто мало, то напою не вистачатиме солодощі. Тому пробуйте і експериментуйте!
Для напою потрібно:
- 4 чашки нарізаного кубиками кавуна;
- 1 чашка очищеної полуниці;
- сік половини лайма;
- 6 листочків м’яти (+ для прикраси);
- лід.
Якщо є соковижималка, то відповідно до інструкції отримуємо сік з кавуна, полуниці, лайма. М’якоть не використовуємо.
Якщо використовуємо блендер, то змішуємо кавун, полуницю, лайм до однорідної маси. Проціджуємо через сито, допомагаючи лопаткою.
Беремо склянки і кладемо в кожен з них по 3 листки м’яти. Зверху кладемо лід. Суміш соків (кавуна, полуниці і лайма) розливаємо по келихах і подаємо.
Як ви могли переконатися, все просто і доступно. Рецепти, головним компонентом яких є кавун, – такі гарні, що хочеться зробити їх прямо зараз!
Автор статті: Ірина Велігурська