Світовий банк перевів Україну в категорію країн з доходами вище середніх

news

Раніше Україна була в категорії країн з доходом нижче середнього.

Україна переведена в категорію країн з доходами вище середніх згідно з оприлюдненою класифікацією країн за рівнем доходу на 2024 фінансовий рік від Світового банку.

Доходи України оцінені банком у $5070 на душу населення.

Раніше Україна належала до категорії країн з доходом нижче середнього.

Джерело: Світовий банк

Ключові факти:

  • Група Світового банку класифікує економіки світу в чотири групи доходів: низький, нижчий за середній, вищий за середній та високий.
  • Класифікації оновлюються щороку 1 липня, враховуючи валовий національний дохід (ВНД) на душу населення за попередній календарний рік.
  • Класифікація доходів Світового банку відображає рівень розвитку країни, базуючись на ВНД на душу населення як доступний показник економічного потенціалу.
  • Світовий банк оприлюднив інфографіку, де показані економіки, що переходять до нових категорій доходів цього року.
  • Цього року Україна, Алжир, Іран та Монголія перейшли з категорії країн з доходом нижче середнього до категорії країн з доходом вище середнього.
  • Підвищення рейтингу України стало результатом відновлення економічного зростання у 2023 році (реальний ВВП зріс на 5,3% після падіння на 28,8% у 2022 році) поряд зі скороченням чисельності населення, яке зменшилося більш ніж на 15% з початку вторгнення Росії.
  • Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги вітчизняного виробництва, що призвело до значного збільшення номінального ВНД на душу населення на 18,5%, повідомляє Світовий банк. Хоча економіка України була значно ослаблена вторгненням Росії, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною активністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%), підтримуючи зусилля України щодо відновлення після руйнувань.

Джерело: https://borgexpert.com/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев