Сума коштів отриманих на відрядження оподаткують військовим збором

news

Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, підлягає оподаткуванню військовим збором – повідомляють фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України  платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ.

Також варто зауважити, що пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 ПКУ.

Таким чином, суми зазначених коштів підлягає оподаткуванню військовим збором.

 

 

Автор статті: ВолиньІнфо

0 Комментариев