Суд з’ясовує, чи дискримінує мусульман указ Трампа про біженців

news

Під час слухань у Сан-Франциско Апеляційний суд ставив жорсткі питання і з’ясовував, чи дискримінує мусульман мігрантський указ Дональда Трампа.

27 січня Трамп видав указ про 90-денну заборону на в’їзд до Сполучених Штатів громадянам семи переважно мусульманських країн — Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану і Сирії. На 120 днів заморозили програму прийому біженців з інших країн, — передає ВВС Україна.

Після цього 4 лютого федеральний суд США у Сіетлі призупинив дію президентського указу.

Суддя Річард Кліфтон запитав, чи має місце дискримінація, якщо це стосується лише 15% мусульман світу.

Пан Кліфтон є одним з трьох суддів апеляційного суду у Сан-Франциско, які ухвалять рішення щодо указу президента США цього тижня.

Що б не вирішив цей окружний апеляційний суд США, справа скоріш за все опиниться у Верховному суді.

Про що сперечалися сторони у суді?

Міністерство юстиції США виступило на підтримку міграційного указу президента Дональда Трампа і закликало апеляційний суд відновити його дію в інтересах національної безпеки.

Трамп

Юрист Август Флентіж заявив, що конгрес уповноважив президента контролювати питання, хто може в’їжджати до країни.

 

На запитання про докази того, що сім країн, яких стосувалась заборона є небезпечними для США, він сказав, що кілька сомалійців у США були пов’язані з угрупуванням Аль-Шабаб.

Потім адвокат, який представляє штат Вашингтон, повідомив суду, що призупинення указу президента не принесе шкоди уряду США.

Генеральний юрист штату Вашингтон Ноа Парсель заявив, що заборона стосується тисяч жителів штату — як студентів, так і людей, які хочуть відвідати родину.

Під час слухань розглядалося питання, чи міграційна заборона призвела до обмеження на в’їзд мусульман, що було би неконституційним

Указ був “нейтральним по відношенню до релігії”, йдеться у доповідній записці Міністерства юстиції США.

Але у суді пан Парсель процитував заяви з кампанії пана Трампа з приводу мусульманської заборони.

Він також вказав на заяви одного з радників президента, Руді Джуліані, який сказав, що його просили придумати спосіб, як легально запровадити заборону на роботу для мусульман.

Суддя Кліфтон сказав, що заборона стосується лише семи країн, і вони були визначені адміністрацією Барака Обами і Конгресом США, як такі, що заслуговують на візові обмеження через загрозу тероризму.

Він запитав: “Чи стверджуєте ви, що це рішення попередньої адміністрації і конгресу є релігійно вмотивованим?”

Ні, відповів пан Парсель, але адміністрація Трампа закликала до повної заборони і хоча це не була повна заборона, це була дискримінація.

Всього з моменту рішення президента США були анульовані близько 100 тисяч вже виданих американських віз.

Прокурор Вашингтона подав позов проти указу Трампа, наполягаючи, що мігрантська заборона є неконституційною і завдає шкоди інтересам штату.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев