Стягнення аліментів з матері

news

Аліменти не завжди сплачує батько, інколи батько виховує дитину, а стягують аліменти з матері. 

Як збільшити розмір аліментів на дитину з колишньої дружини, яка проживає за кордоном? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Колишня жінка 5 років тому поїхала за кордон і не поверталася. В неї в Польщі чоловік і дитина. Сюди вже не вернеться. Я живу з сином від нашого шлюбу. Сину 7 років. Подав на жінку на аліменти, просив 5 тисяч, суд присудив дві з половиною. Суддя сказав, що те, що вона живе за кордоном, не означає, що у неї є гроші. Це правильно? Як з неї стягнути більші аліменти?

Читайте також Виховання за розкладом: Колишній чоловік хоче, щоб дитина жила у нас по черзі

Відповідь юриста:

Якщо ви не додавали доказів того, що матір дитини має доходи або вартісне майно, то з того що ви описали – суд прийняв вірне рішення. Дійсно є позиція судів щодо того, що якщо людина мешкає за кордоном, це не свідчить про наявність у неї доходів.

Ви невірно подали позов до суду. Ви просили стягнути аліменти у твердій сумі, натомість вам потрібно було просити стягнути аліменти у відсотках від доходу. Якщо вона доходів в Україні не має чи не показує, в такому випадку виконавець рахує середню зарплату по регіону і ¼  від неї матір дитини буде платити вам. Сума вийде порядку 4-5 тисяч у місяць і більше. Якщо платити не буде – можна буде накласти арешт на її майно, яке вона має чи буде мати в Україні (це може бути спадщина по її батьках). Також, коли вона все ж приїде в Україну, її за кордон не випустять, поки вона вам не сплатить аліменти. Крім того, завжди можна подати документи на стягнення аліментів у Польщі.

Щоб збільшити розмір аліментів, зараз ви можете звернутися до суду з позовом про зміну виду стягнення аліментів.

Читайте також Для військовозобов’язаних, віросповідання котрих не допускає користування зброєю, мають запропонувати альтернативу невійськової служби

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев