Для військовозобов’язаних, віросповідання котрих не допускає користування зброєю, мають запропонувати альтернативу невійськової служби

news

Якщо ваше віросповідання, не допускає користування зброєю, згідно з Конституцією України ви маєте право на альтернативну невійськову службу. 

Суд виправдав “Свідка Єгови” і звільнив його від кримінальної відповідальності за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, оскільки він належить до релігійної організації, віровчення якої не допускає користування зброєю.

Право вірян на свободу світогляду і віросповідання, яке передбачене ст. 35 Конституції України, та включає в себе право на заміну виконання військового обов’язку альтернативною невійськовою службою, вищевказаним Указом Президента України необмежене. Наявність інших нормативно-правових актів, які б обмежували такі права навіть на теперішній час – в умовах воєнного стану, не існує.

Читайте також У переселенців не вимагатимуть оплати за комуналку

Відтак враховуючи, наведене, особа що підпадає під дію ч. 4 ст. 35 Конституції України, ч. 4 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та ст. 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу, а тому має право на заміну альтернативною службою військового обов`язку, в тому числі, військової служби за призовом під час мобілізації, оскільки належить до релігійної організації, віровчення якої не допускає користування зброєю».

Читайте також Хто успадкує першим, якщо не має заповіту?

Вирок Тячівського районного суду Закарпатської області від 20.03.2023 року у справі № 307/1184/22

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев