Страсний понеділок: традиції, прикмети та заборони дня

news

В понеділок, 10 квітня, у православних християн розпочинається Страсний тиждень. Це особливий період, коли віруючі люди згадують про останні дні земного життя Христа.

У Великий понеділок в храмах згадують старозавітного патріарха Йосипа, якого брати продали в рабство. Йосип став прообразом страждаючого Спасителя. На службі читають євангельський уривок про прокляття Христом безплідної смоковниці – символ нерозкаяної душі.

У понеділок також починають здійснювати чин мироваріння – виготовляють особливе освячене ароматичне масло (миро), яке застосовують для помазання після хрещення. До складу його входять 50 різних масел і трав, а процес приготування займає три дні.

В Стрсний понеділок розпочинається суворий піст: можна їсти лише хліб, фрукти та овочі, а для ченціва відмова від їжі взагалі.

Цього дня починається підготовка дому до свята. Чоловіки займаються дрібним ремонтом, жінки –  прибиранням, пранням тощо.

Особливо важливо вимити вікна. Згідно з повір’ями, зустрічати Великдень з брудними вікнами – погана прикмета. Також можна висаджувати рослини – буде хороший урожай.

Щоб удача не покидала ваш будинок, викидали все биті дзеркала. Також виносили на сміття битий посуд. Якщо такі речі залишити, призведе до нещастя ваших близьких.

Що не можна робити у Великий понеділок 10 квітня

  1. Не можна в Чистий понеділок шумно веселитися і влаштовувати гуляння.
  2. Не можна у Великий понеділок лаятися, злитися і говорити про погане.
  3. Не можна в Чистий понеділок свататися, одружитися і зізнаватися в почуттях.
  4. Не можна в Страсний тиждень здійснювати зміни зовнішності, включаючи стрижки і зміну іміджу, планували вже тільки після Великодня.

Прикмети на Великий понеділок 10 квітня

  1. Якщо теплий і сонячний день, то до багатого врожаю влітку.
  2. Якщо похолодало до вечора, то морози надовго не залишаться.
  3. Якщо на небі багато хмар, то до дощів в найближчі дні.
  4. Якщо птахи в’ють гнізда, то скоро похолодає.
  5. Якщо з’явилися метелики, то на Великдень очікувалася тепла погода.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев