Стати кандидатом на усиновлення можна не виходячи з дому: як це зробити?

news

9 вересня на порталі «Дія» запрацювала нова послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом». Завдяки цьому нововведенню українці, які хочуть усиновити дитину, можуть подати заяву онлайн.

Раніше ця послуга була доступна лише офлайн.

Тепер можна подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не лише офлайн, а й онлайн на порталі «Дія». Онлайн-послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом» на порталі надає можливість у будь-який час доби подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи,

– йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив:

Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап – заяву про консультацію щодо усиновлення в Дії – ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок – цифровізували реєстрацію кандидатом. 

Щоб подати заяву про всиновлення дитини, потрібно:

  • зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія;
  • обрати послугу у списку;
  • заповнити базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку хочете усиновити: стать, вік тощо.

Далі слід дочекатись отримання даних з реєстрів (це займе близько 15 хвилин).

Потім потрібно завантажити потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними; підписати заяву електронним підписом та надіслати її на опрацювання.

Послуга безкоштовна. Подання заявки займає трохи більше 30 хвилин.

Упродовж 5 робочих днів служба у справах дітей перевірятиме заяву. Після її схвалення співробітник служби обстежить житло, щоб зрозуміти, чи можна в ньому жити дитині. Якщо все добре, то потенційних батьків, які хочуть всиновити дитину, направлять на навчання з метою подальшої реєстрації кандидатами.

Нещодавно українці отримали можливість одружитися через мобільний застосунок “Дія”

Як у застосунку “Дія” отримати переклад документів англійською мовою?

0 Комментариев