Старіння через війну: як захистити організм і врятуватися від стресу

news

Постійні переживання, поганий сон, втома та тривога – через ці всі почуття під час війни українці почали стрімко старіти.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вже неодноразово повторював, що поточна ситуація в Україні є першою у світі війною, за якою всі стежать онлайн. Кадри бойових дій та жахи дій окупантів РФ одразу з’являються в інтернеті. Це впливає на психіку тих, хто знаходиться далеко від центру сутичок.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За словами психіатра Спартака Суботи, через гормони стресу організм витрачає додаткові ресурси, швидше зношується і старіє.

“Людина починає більше турбуватися, у неї починає проявлятися погіршення сну, у неї погіршується апетит тому, що коли рівень кортизолу піднімається, він знижує рівень інсуліну і це впливає на потребу в їжі. Організм виснажується, треба брати десь паливо, але його немає. І починається процес катоболізму, він уже сам себе використовує”, – сказав Субота.

Наслідками всього того, що ми зараз переживаємо, можуть стати діабет другого типу, проблеми із серцево-судинною, ендокринною, нервовою системами, травленням, нирками та пам’яттю.

Найменше страждати від стресу допоможе сон не менше 8 годин на день. При цьому лягати в ліжко слід не пізніше 23 години. Правильне харчування, зменшення споживання жирного, солодкого, спиртного та алкоголю теж бажані.

“Кишечник оточують дуже багато переплетень, що відповідають за стрес. 48% гормонів стресу синтезуються в черевній порожнині. Якщо ми дратуємо наш кишечник, він дратуватиме наш організм. Тим більше, на це дуже негативно впливає наша кишкова флора. Вона нервує, чи нервуєте ви і ваша ЦНС”, – розповів лікар-терапевт Андрій Примак.

Крім усього перерахованого, стрес впливає на синтез колагену та гіалуронової кислоти. Вони є важливими компонентами для краси шкіри, волосся та нігтів.

Рекомендовано пити не менше 3 літрів чистої води на добу, своєчасно їсти, довго та ретельно пережовувати їжу. Якщо хочеться торт, краще з’їсти фрукти та ягоди з природним цукром. Робити це слід у першій половині дня, порція – не більше 400 г на добу.

“Коли ми їмо багато цукру, відбувається реакція глікації тканин і особливо це помітно на глікації білків шкіри. Колаген, еластин просочуються вуглеводами, і вуглевод пошкоджує ці білкові молекули і шкіра стає менш пружною, з’являються перші зморшки, іноді не перші, а іноді різко і дуже багато”, – попереджають дієтологи.

На закінчення лікарі закликають людей не боятися звертатися до психологів. Вирішення проблеми на ранній стадії – запорука того, що від серйозніших наслідків можна врятуватися.

0 Комментариев