Соціальні виплати переселенцям: як та де їх отримати на Волині

news

Щоб отримати соціальні виплати від держави переселенцям потрібно оформити статус внутрішньо переміщеної особи, – розповіла Суспільному керівниця обласного департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод.

До 14 квітня потрібно зареєструватися, щоб отримати виплати за березень.

“Кожен громадянин, який матиме статус внутрішньо переміщеної особи, буде мати право отримати допомогу щомісячно — 2000 гривень і виплати у сумі 3000 гривень, якщо це дитина до 18 років і особа з інвалідністю”, — пояснює Оксана Гобод.

Довідку про статус внутрішньо переміщеної особи можна оформити в управліннях соціального захисту населення, у центрах надання адміністративних послуг і в соціальних відділах територіальних громад. Найближчим часом оформитися можна буде через застосунок “Дія”.

Зі слів Оксани Гобод, є люди, які приїхали без документів, які не мають повного пакета документів, їм буде складніше реєструватися через “Дію”, бо база даних однієї державної установи не буде накладатися на базу даних іншої. Центральний орган виконавчої влади не згенерує ні з міграційною службою, ні з пенсійним фондом.

“Такій людині разом з нашими органами потрібно буде додатково вишуковувати шляхи, як підтвердити те, що вона переїхала”, — говорить Оксана Гобод.

0 Комментариев