Сорок святих: погода, прикмети, традиції

news

22 березня вшановується пам’ять 40 Севастійських мучеників – воїнів римського ХІІ легіону, котрі загинули у 320 році біля міста Севастія (нині – турецьке місто Сівас) за відмову зректись християнської віри.

Сорок Севастійських мучеників – це воїни-християни, які прийняли мученицьку смерть за віру в Христа в Севастії  у 320 році при імператорі Ліцинію.

Традиції святкування:

– 22 березня люди неодмінно йшли до церкви і ставили 40 свічок. Цього дня моляться за захист від хвороб, бід і негараздів, б’ючи 40 поклонів.

– Господині на Сорок святих обов’язково пекли 40 булочок у формі пташок. Їх дарували колегам, знайомим і сусідам. У деяких регіонах України булочки нанизували на гілки дерев, таким чином закликаючи птахів хутчіше повертатися з вирію і приносити весну.

–  Також цього дня раніше було прийнято кликати в гості рідних і друзів. Кажуть, що чим більше буде гостей удома в цей день – тим краще.

 Прикмети у День сорока святих:

– Якщо 22 березня у День сорока святих стоїть гарна погода, значить, ще 40 днів можна не хвилюватися, що повернуться холоди.
– Холодна погода в День сорока святих означає, що наступні 40 днів весна може боротися із зимою, можливі різкі зміни погодних умов.
– Якщо птахи в’ють гнізда на сонячній стороні в День сорока святих, значить літо буде холодним і врожайним.
– Тане сніг – до повені й буйних трав.
– Яка погода на Сорок святих – така й у Петрівку (12 липня).
– Опади і мало сонця – не буде повені, влітку не очікується тривалих злив, а осінь буде сухою.
– Якщо 22 березня вам пощастить побачити шпака, значить, літо буде дуже теплим.
– Якщо ж таки 22 березня випав сніг, пасхальний тиждень буде дуже холодним.

0 Комментариев