Сморід у Луцьку має декілька джерел походження

news

У місті смердить через декілька причин. Для усунення причин смороду потрібно вирішити декілька проблем.

Про це йшлося сьогодні, 25 травня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту

Депутати комісії розглянули звернення ініціативної групи мешканців сіл Гірка Полонка та Городище. Оскільки заявники не прийшли, то доповідала із цього питання заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА Мар’яна Сорочук. Вона розповіла, що до них  12 квітня звернулась ініціативна група мешканців. Громадська рада провела виїзне засідання.

За словами Мар’яни Сорочук, сморід має кілька джерел походження. Зокрема є поля фільтрації, на які зливають кілька видів відходів – мелясну барду, відходи виробництва біоетанолу, фекальні відходи з Гіркої Полонки та мікрорайону Вересневе. Хіміки припускають, внаслідок цього сполучення почали утворюватися неприємні запахи. Також у реакцію з мелясною бардою можуть вступати фосфати, які є у мийних засобах, або ж у мелясній барді є дріжджі, які викликають процес бродіння. Здатні бродити самі по собі і фекальні маси.

Для усунення смороду провели ряд заходів, зокрема заборонили виливати фекальні відходи у Гіркій Полонці. Гірка Полонка уклала з «Луцькводоканалом» договір і почали робити свої зливи на Мамсурова.

Однак досі є велика кількість зливів,  які ідуть із мікрорайону Вересневого. На добу орієнтовно зливають від Вересневого самих лише фекальних зливів у розмірі 600 кубів. На Вересневому є потреба у побудові каналізації та підключенні її до міської каналізаційної мережі.

Щоб погасити хімічну реакцію на поля фільтрації подавали гашене вапно. Це робили за кошти заводу, який виробляє біоетанол. Пізніше хіміки запропонували подавати гіпохлорид натрію. Завод постачав речовину на поля трубами, однак зараз завод не працює, а тому і не подає гіпохлорид натрію.

Ще однією проблемою залишається несанкціонований злив нечистот від м’ясопереробних підприємств. Громадська рада пропонує створити єдину точку зливу для асенізаторів у Липлянах. Акти пропонують підписувати за фактами зливу, адже буває, коли виробники зливають більше, ніж вказано у договорі. Зауважимо, що очисні споруди у Липлянах потребують модернізації.

Депутати вирішили провести засідання комісії із представниками комунальних підприємств та контролюючих органів.

 

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев