Скільки разів і на яких умовах українські біженці можуть виїжджати з Польщі

news

18 місяців легального перебування у своїй країні гарантує Польща українцям, які втекли від війни. Проте, якщо вони повернуться до України і будуть вдома більш ніж 30 днів – стратять право тимчасового захисту.

Питання повернення додому, перетину кордону та тимчаосве перебування в Україні – надзвичайно актуальне питання на даний час. Адже у багатьох вичерпано 90 днів перебування по безвізовому режиму.

Українське посольство в Польщі надало роз’яснення щодо переьування та перетину кордону країнцями у. Всі відповіді ґрунтуються на Законі про допомогу українцям, які втекли від війни.

Скільки часу громадяни України можуть легально перебувати в Польщі

Українці можуть жити на польській території протягом 1,5 року. Проте, це тільки ті, які:

  • перетнули кордон Польщі 24 лютого і пізніше;
  • прямували на польську територію, щоб отримати захист через воєнну небезпеку.

В такому випадку наші громадяни отримують у Польщі статус тимчасового захисту на термін до 18 місяців. Але не довше, ніж до 23 серпня 2023 року.

Вони його не втратять, якщо поїдуть в Україну і повернуться назад. Проте, термін їхньої одноразової подорожі додому не повинен перевищувати 30 днів.

При цьому, сумарно час перебування в Україні під час коротких візитів може становити чи перевищувати місяць.

Коли українці втрачають статус тимчасового захисту в Польщі

Будь-які особи, які втекли від війни на польську територію, можуть втратити право на легальне перебування, яке передбачене спецзаконом про допомогу біженцям з України.

Відбувається це при виїзді з Польщі на термін понад 30 днів за один раз.

В такому випадку до українців почнуть застосовувати правила безвізового режиму. Тобто, якщо в нього є біометричний паспорт, то він може бути на польській території 90 днів протягом 180 днів.

Якщо громадянин України вже використав дозволений термін перебування в Польщі, він все ж має змогу втекти до Польщі від війни.

Проте, його заявку будуть додатково вивчати, відповідно до статті 32 Закону про іноземців. Пропустять його, якщо рішення буде позитивним.

Важливо! Польські прикордонники, як і їхні колеги з будь-якої країни, мають право відмовити іноземцю у перетині кордону, якщо вважатимуть, що заявлена мета подорожі не відповідає дійсності. Тому повторний візит до Польщі осіб, які заявляють, що тікають від війни, розглядається в індивідуальному порядку.

Як нашим громадянам отримати статус тимчасового захисту в Польщі

Відповідно до закону про допомогу українцям, наші громадяни, які перетнули польський кордон після 23 лютого, автоматично отримують статус тимчасового захисту в Польщі.

Проте, на початку війни були випадки, коли польські прикордонники не зареєстрували в’їзд громадянина України.

В такому випадку останній має заявити про своє перебування в Польщі у місцевому органі самоуправління. Зробити це можна протягом 90 днів після в’їзду, отримавши PESEL.

Наявність цього номеру дозволить польським прикордонникам зареєструвати перебування українця в Польщі.

Зверніть увагу! Наш громадянин, який перебуває під тимчасовим захистом у Польщі та використав 90 днів безвізу або у нього закінчилася шенгенська віза, може поїхати до іншої країни Шенгенської зони лише з метою отримати тимчасову охорону в ній.

0 Комментариев