Скільки журналістів викрали за рік в Україні та світі?

news

 Протягом року у світі викрали 79 журналістів, що значно менше, ніж у 2014 році.

В Україні за рік не викрадено жодного журналіста. Про це інформує korrespondent.net.

На сьогодні у світі залишаються викраденими 54 професійних журналісти, що на третину більше, ніж у цей же час минулого року. Про це йдеться у першій частині річного звіту міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів” щодо ситуації зі свободою преси у світі, оприлюдненому на сайті організації у вівторок, 15 грудня.

Протягом 2015 року були викрадені 79 журналістів, що на 34 відсотки менше, ніж попереднього року. Зменшенню кількості викрадених журналістів, за словами правозахисників, посприяла зміна ситуації на Донбасі. Зазначається, що в 2014 році в Україні було викрадено найбільшу в світі кількість журналістів (33, – Ред.), а цього року не зафіксовано жодного випадку.

Переважна частина викрадень журналістів припадає на країни, де тривають громадянські війни: Сирію, Ємен, Ірак та Лівію. Найбільша кількість поточних викрадень припадає на терористичне угруповання “Ісламська держава” – відомо про 18 випадків. Далі йдуть бойовики-хусити у Ємені – дев’ять випадків, та “Фронт ан-Нусра” у Сирії, якому приписують чотири викрадення представників преси. За даними правозахисників, про долю восьми журналістів нема жодної достовірної інформації.

“Приголомшливо висока кількість викрадень показує, що озброєні групи, які діють саме в охоплених кризами арабських країнах, не зупиняються ні перед чим, щоб придушити критику та поширення незалежної інформації”, – заявив речник правління “Репортерів без кордонів” Міхаель Редіске.

Крім того, зазначається у звіті, у в’язницях зараз перебувають 153 професійні журналісти, більшість з них – у Китаї, Єгипті, Ірані, Туреччині та Еритреї. Найбільша ж кількість арештів припадає на Туреччину – 11 відсотків від загальної кількості по всьому світі. На кінець минулого року ця кількість становила 178 осіб. Крім того, за словами правозахисників, ув’язненими залишаються 161 цивільний журналіст та 14 співробітників медіа компаній.

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев