Скільки коштує маєток голови Апеляційного суду Волині? ВІДЕО
Журналісти вирішили дослідити доходи голови Апеляційного суду Волині Петра Філюка та запитати про них у нього особисто.
Про це повідомляє Громадське.Волинь.
Згідно декларацій про доходи за 2013 та 2014 роки, доходи голови Апеляційного суду змінювалися не суттєво. За даними волинських ЗМІ, доходи сім’ї Філюків також не особливо змінювалися й у 2011-му та 2012-му.
Та у журналістів виникло запитання, чи вистачило Петру Філюку доходів, аби збудувати ось такий будинок у селі Тарасове?
Окрім цього у власності судді знаходяться великі земельні ділянки. І, напрочуд, служитель Феміди немає власного авто.
Щоб зрозуміти, у скільки обійшлася будівля та облагородження такої великої території біля дому, журналісти звернулися до керівника однієї із будівельних фірм Луцька, який побажав залишитися анонімом з погляду безпеки. За його словами, два ставки, які видно на відео, могли обійтися Філюку у 50 тисяч гривень. Паркан із вигляду невисокий та ніби недорогий. Та будівельник каже, що на таку велику територію пішло дуже багато бетону, що могло обійтися у десятки або й сотню тисяч гривень. Окремо експерт поглянув на бруківку, викладену біля вхідної брами подвір’я судді та до його хати. Якщо мова йде про звичайну бруківку, то вона б обійшлася у 130 грн. за метр квадратний, плюс 100 гривень за його укладку. Якщо ж мова йде про гранітну бруківку, то її ціна виростає до тисячі гривень за квадратний метр. Загалом експерт каже, що усе начиння двору судді він би оцінив у 400 тисяч доларів за цінами 2012 року.
На запитання журналістів із згадкою коментаря будівельника Петро Філюк відреагував із подивом. Він не відповів, чи названа ціна відповідає дійсності, і не зміг дати особисту оцінку, у скільки обійшлося йому усе це будівництво. Проте каже, що робив усе це власними руками, з допомогою синів. Мовляв, це його захоплення: облагороджувати територію, робити її гарною. Землю у 58 соток, каже, придбав ще у 90-х роках і будинок будував аж 12 років. А будівельні матеріали сам возив з-за кордону, коли ще митниць не було і все це було дуже дешеве.
У судді запитали, як він встигає опрацьовувати такий шмат території, де бере час? Він відповів, що багато працює і є багато вихідних для такої роботи.
Також він підтвердив, що у дворі має ставки, город, льох, житловий будинок, щоправда, не 252 метри квадратні (як зазначено у декларації), а близько 80 метрів квадратних. Решта – це якраз площа іншої господарської нерухомості.
Щодо інших земельних ділянок, а це 1,5 гектара та 8 соток згідно декларації, то Петро Філюк там облагороджує територію та висаджує ліс. Каже, що та територія нікому не потрібна і там була купа сміття. Він натомість особисто там прибирав, чистив територію та насадив лісу. Називається все це «Обійтя затишне». Каже, що там нині знімають весілля.
Хоч Петро Філюк і не декларував жодного авто, та переміщається він за спостереженнями журналістів на авто марки Toyota. За словами судді це – службове авто. Дружина ж його задекларувала авто марки Mercedes-Benz E320 (2003 рік випуску).
На запитання голові Апеляційного суду, чим займається його дружина Олена Філюк, він не зміг відповісти точно. Мовляв, каже, коли заповняє декларацію, то лише запитує її, що написати. Те, що вона вказала, те й записано у деларації. Згідно оприлюдненого документу, Олена Філюк має квартиру площею 68 метрів квадратних. Філюк зазначив, що це з того часу, як перебрався до Луцька. Доходи її за останні два роки не змінювалися. Також на неї зареєстроване авто, згадане вище. І у неї є внесок до статутного капіталу підприємства у розмірі 52 тисячі 380 гривень.
Додамо, що на дружину Петра Філюка зареєстроване приватне підприємство «Акрополь». Його юридична адреса також зазначена у тому ж селі, де проживає Петро Тодосійович.
Автор статті: Олег Горох