Скільки «коштує» луцький першокласник?

news

Скоро 1 вересня, а на луцьких ринках все ще людно – волиняни приводять своїх дітей у повну шкільну готовність. Батьки усвідомлюють, що непомітно швидко ростуть не лише їхні діти, а й ціни. Журналісти Волинь.info вирішили дізнатися, скільки коштує підготувати до навчання луцького школяра.

Купувати шкільне приладдя батьки рекомендують на ринку, там воно трохи дешевше. Зошит (на 12 аркушів в косу лінійку) у супермаркетах в середньому коштує 3,5 грн. На спеціалізованих ринках або гуртівнях можна знайти зошити і по 2 гривні.

Асортимент шкільного приладдя «до кольору, до вибору», ціни теж відповідні. Альбом для малювання можна придбати і за 11 гривень, і за 35. Ціни на пенали теж варіюються: від 20 до 100 гривень. Обкладинки для зошитів від 20-ти до 30-ти гривень. Ціни на дрібне канцелярське приладдя збільшилися майже вдвічі.

Загалом за «навчальне обмундирування» доведеться викласти з гаманця 500-600 гривень. Проте, зазначимо, що окремо необхідно буде витратитися на учбову літературу – різноманітні робочі зошити та прописи.

Після купівлі канцелярського приладдя, треба подумати у що вдягнути дитину.

Як розповідає пані Марія, продавець із Варшавського ринку, ціни на шкільний одяг зросли в середньому на 100 гривень. «Ціни ще не дуже зросли, бо виробник український, із сусіднього Львова. Раніше ми з Польщі замовляли, хоча польське не краще за наше, але тепер, коли валюта подорожчала, не вигідно», – ділиться продавчиня.

Спортивні костюмчики («троєчки») для майбутніх школярів коштуватимуть в середньому від 300 до 500 гривень.

500-600 гривень коштуватиме комплект шкільної форми (піджак і сарафан) для дівчаток. За 2 блузочки середньої якості доведеться заплатити 500-600 гривень.

За словами продавців, «новіші і модніші» форми коштуватимуть 800-900 гривень.

Для хлопчиків шкільну форму можна придбати мінімум за 600 гривень. До цього ще треба купити дві сорочки на зміну, а це ще близько 600 гривень витрат.

Великі втрати для батьківських гаманців завдасть купівля шкільного рюкзака: вибір вражає, ціни теж. Маленькі рюкзаки сумнівної якості на ринку коштуватимуть щонайменше 250 гривень, кращі – 600-800. У магазинах та супермаркетах – найдешевший ранець обійдеться у 500 гривень. Оскільки батьки хочуть, щоб їхня дитина мала безпечний і якісний ранець, то і відповідно за хороший рюкзак доведеться викласти майже тисячу гривень.

Батьки з досвідом знають, що готувати дитину до школи треба заздалегідь, купляючи всього потрохи. Проте чим ближче до шкільного сезону, то продавці ринків більш охоче роблять знижки.

За нашими підрахунками підготувати до шкільного сезону першачка коштуватиме близько 3 тисяч гривень, не враховуючи вартості взуття (змінного і спортивного) і аксесуарів для дівчаток (бантів і т.д.). Додаткові витрати, як завжди, виникнуть ще й тоді, коли дитина сяде за парту. Батьки з іронією зауважують, що тепер гроші треба заздалегідь відкладати не тільки на вищу освіту, а й на підготовку до школи.

Автор Ірина Баран

0 Комментариев