Сказ та «40 уколів у живіт»: у МОз розповіли про вакцинацію від захворювання

news

Сказ – це вірусне захворювання, яке відзначається найвищим рівнем смертності серед всіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему, і після виявлення симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або оближе інфікована тварина. Проте важливо відзначити, що сказ не передається через кров чи сечу тварин. Багато видів ссавців, включаючи кажанів, лисиць, собак, котів, їжаків, білок, гризунів та інших представників фауни, можуть бути потенційно хворими на сказ.

Для запобігання зараженню сказом слід виконувати наступні заходи:

Вакцинувати домашніх тварин.

Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин.

Невідкладно звертатися за медичною допомогою після потенційного контакту з твариною  до появи симптомів.

Якщо вас вкусив або подряпав ссавець, або його слина потрапила на вашу шкіру чи слизову оболонку, дотримуйтеся наступних заходів:

  1. Добре (протягом принаймні 10 хвилин) мийте місце ураження проточною водою із господарським милом.
  2. Якнайшвидше зверніться до травмпункту для медичної допомоги. Лікар проведе вам щеплення антирабічною вакциною, якщо це необхідно.

Важливо відзначити, що графік вакцинації проти сказу зазвичай включає п’ять щеплень: перший щеплення в день звернення до лікаря, а потім на третій, сьомий, чотирнадцятий та двадцять восьмий день після укусу чи контакту з інфікованою твариною.

Антирабічна вакцина демонструє високу ефективність, запобігаючи зараженню сказом у 96–99% випадків. Проте її ефективність знижується, якщо лікування починається пізно, після 14-го дня від моменту укусу чи облизування.

Усі регіони забезпечені антирабічною вакциною, і вона надається безкоштовно, тому пацієнтам не потрібно оплачувати за вакцинацію.

Профілактично від сказу слід вакцинуватися людям, які мають багато контактів з тваринами, таким як ветеринари, мисливці, лісники, зооволонтери та інші, і проводити регулярні бустерні щеплення відповідно до графіку.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев