Сільська рада погрожує відібрати паї, як оформити їх на себе, якщо термін вступу у спадок давно минув

news

Чи може сільрада відібрати земельні паї? 

Як оформити спадок, термін вступу в який вже давно минув? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Баба померла 8 років тому. Я не могла оформити спадщину бо не подала документів до нотаріуса і немає документів на хату. На паї є, але нотаріуска сказала, що я пропустила півроку. Зараз в сільраді мені кажуть, що можуть мої паї забрати бо я їх не оформила. Це правда? Якось можна їх оформити?

Читайте також: Не дозволяють доходи: чи можливо відтермінувати виплату кредиту до завершення війни? 

Відповідь юриста:

Якщо ви не проживали із спадкодавцем на момент його смерті і не подали протягом 6 місяців після смерті спадкодавця (баби) заяву про прийняття спадщини до нотаріуса, ви вважаєтеся такою, що пропустили строк на прийняття спадщини.

Якщо ви терміново нічого не будете робити ваша сільрада може подати позов до суду про визнання спадщини відумерлою і ваші паї відійдуть громаді. З того що ви описали, вони цю справу виграють, спадщину ви втратите.

Вам негайно слід подавати позов про поновлення строку на вступ у спадщину. Це що стосується паїв. А по хаті потрібно буде подавати позов про визнання права власності на спадкове майно.

Читайте також: Мінімальні, рекомендовані та максимальні: затверджений розмір аліментів на 2024 рік

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев