Що волиняни повинні знати про субсидії?

news

Субсидії: норму газу «випалювати» не потрібно. Інформує прес-служба волинської ОДА.

Понад 5 млн. українських сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитися чутки, буцімто, обов’язково слід «випалювати» всю норму газу холодної води, електроенергії, тощо, на які надається субсидія.

Чутки пре те, якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), то доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону, – неправдиві.

Субсидія – це допомога на оплату житлово-комунальних послуг. Розмір субсидії – це частина вартості житлово-комунальних послуг, яка відшкодовується державою. Субсидія є безповоротною, і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Варто зазначити, що розмір субсидії розраховується, виходячи з об’ємів соціальної норми споживання,  що визначено постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Є так звана «обов’язкова частка плати за послуги», яку споживач повинен сплачувати в разі призначення субсидії, але сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви і надалі  будете користуватись субсидією.

Більше інформації про субсидії можете знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев