Що робити, якщо заблокували банківську картку, на яку надходять аліменти: юридичні поради

news

Чи можуть застосовувати виконавчі написи під час війни? Як розблокувати свої банківські картки?

На підставі виконавчих написів нотаріуса заблокували банківські картки, на які надходять аліменти. Що можна зробити в цьому випадку, спробуємо розібратися в нашій рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта: 

Доброго дня. Ми з дітьми знаходимося за кордоном і мені заблокували всі мої картки у банках, навіть ту на яку я отримувала аліменти від колишнього. Ми тут живемо на соціал і я в паніці, що робити?! У Дії знайшла постанови, що гроші з мене стягують на підставі виконавчих написів нотаріусів. В інтернеті прочитала, що виконавчі написи зараз заборонені. Як таке може бути і як мені розблокувати картки?

Читайте також Як оформити спадщину в Україні з-за кордону 

Відповідь юриста:

Під час війни наша влада виконавчі написи то забороняла, то намагалася вдосконалити їх застосування. 99,9% те, що виконавчі написи згідно яких з вас стягуються кошти було видано до війни. З цим можна боротися двома способами:

  1. подати до виконавця заяву про розблокування рахунку на який ви отримуєте аліменти. Він розблокує цей рахунок, і ви зможете користуватися щомісячно сумою у 13400 грн. щомісячно;
  2. подати позов/позови про скасування виконавчих написів нотаріусів. Справа ця перспективна, оскільки кишенькові нотаріуси факторингових компаній видавали тисячі таки документів не зважаючи на обставини з суттєвими порушеннями процедури. Одночасно з позовом можна подати заяву про забезпечення позовних вимог, та зобов’язати виконавця не вчиняти ніяких дій з вашими арештованими коштами поки розгляд справи триватиме у суді.

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше, звертайтеся.

Читайте також Неоформлені паї переходитимуть у державну власність 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев