Що робити, якщо сімейний лікар у відпустці?

news

Якщо ви зібралися до сімейного лікаря і раптом виявилося, що він у відпустці – не хвилюйтеся.

Ви не залишитеся без допомоги лікаря – повідомляє Національна служба здоров’я України.

Декларація з вашим лікарем дійсна в будь-якому разі. На час відпустки цього лікаря амбулаторія чи медичний центр зобов’язані призначити йому заміну.  Декларацію з новим лікарем укладати не потрібно. Ви отримаєте безоплатно весь обсяг послуг, передбачений медичним  пакетом на первинній ланці.

Якщо ви записалися до лікаря, а лікар іде у відпустку в ці дні, то амбулаторія повинна особисто зателефонувати та повідомити про те, що лікаря не буде і його замінятиме інший лікар.

Також медзаклад інформує про планову відсутність лікаря, публікуючи повідомлення на своєму сайті чи в соцмережах, розміщуючи фізичне оголошення. Якщо вам принципово звернутися саме до свого лікаря, почекайте кінця відпустки.  

Читайте також Ці знання рятують життя: Домедична допомога людині яка тоне

Рецепт на життєво необхідні препарати можна отримати незалежно від того, чи укладена у пацієнта декларація з певним лікарем. Тому, якщо лікар у відпустці – треба звернутися у реєстратуру і там пацієнтові підкажуть до якого лікаря на заміні звернутися. Саме він і випише рецепт при потребі. 

У невідкладній ситуації зверніться до лікарні самостійно чи подзвоніть 103, така допомога не потребує декларації чи направлення.

Читайте також Ртутні термометри підуть у небуття: Україна приєднується до Мінаматської конвенції про ртуть 

0 Комментариев