Що робити автовласникам, які завезли автомобіль до повномасштабного вторгнення, а своєчасне завершення митного режиму тимчасового ввезення неможливе через дію воєнного стану: Роз’яснення від митниці

news

Героїчна боротьба українського народу проти держави-агресора і терориста триває уже більше 15 місяців.

І митникам добре зрозуміла тривога власників авто з іноземною реєстрацією, які ввезли їх в Україну напередодні повномасштабного вторгнення для особистих потреб, не пов’язаних з комерційною діяльністю. Що ж робити, якщо визначені Митним кодексом строки тимчасового ввезення уже минули,  а своєчасне завершення митного режиму тимчасового ввезення неможливе через дію воєнного стану?

Волинська митниця інформує, що відповідно до підпункту 3 пункту 912 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України, тимчасово, на період до припинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану на території України  митні органи за заявою декларанта або уповноваженої ним особи можуть, зокрема, приймати рішення про продовження строків (включаючи граничні), визначених Кодексом. 

Читайте також Рішення суду можна отримати у “Дії”

Для цього необхідно письмово звернутися до митниці, у зоні діяльності якої здійснювалось тимчасове ввезення автомобіля. У заяві обов’язково слід вказати  реєстраційні дані транспортного засобу та його власника, дату та місце тимчасового ввезення, фактичне місце знаходження транспортного засобу, описати обставини, які заважають його власнику виконати своє зобов’язання щодо його своєчасного вивезення за межі митної території України. Відповідна інформація за письмовим зверненням вноситься в програмно-інформаційний комплекс Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» для врахування у разі переміщення транспортного засобу через митний кордон України.

Водночас зазначаємо, що сам факт настання воєнного стану не може вважатись належною правовою підставою для невиконання взятих особою зобов’язань і не звільняє власника авто від обов’язку щодо завершення митного режиму тимчасового ввезення відносно транспортного засобу особистого користування.  

Читайте також Луцький ЦНАП працюватиме у селах громади: В які дні та години можна отримати адміністративні послуги 

За чинним українським законодавством та практикою його судового застосування, форс-мажорні обставини не мають заздалегідь встановленого характеру. Сторона, яка посилається на обставини, які виникли у неї індивідуально, повинна довести причинний зв’язок між воєнним станом та неможливістю виконати персональне зобов’язання щодо своєчасного вивезення авто. А кожен випадок повинен оцінюватись критично, з урахуванням встановлених обставин та у сукупності з іншими доказами форс-мажору. Тож якщо в особи відкривається індивідуальне “вікно можливості” виїзду за кордон, вона повинна докласти максимум зусиль, аби виконати своє зобов’язання щодо вивезення автівки за межі митної території України.

Також митники нагадують, що транспортний засіб особистого користування, тимчасово ввезений на митну територію України, не підлягає передачі у володіння, користування або розпорядження іншій особі, яка безпосередньо не ввозила його. За невиконання умов митного режиму тимчасового ввезення передбачена адміністративна відповідальність згідно статей 469, 481, 485 Митного кодексу Кодексу.

За інформацією: Волинської митниці

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев