Що можна зробити, якщо за час моєї відсутності в країні чоловік зі мною розлучився та виселив мене

news

Час та відстань не завжди йдуть на користь стосункам. Частіше навпаки, можуть звести їх нанівець. 

Чи можливо оскаржити рішення про розлучення та оскаржити виселення, якщо за час мого перебування за кордоном чоловік розірвав шлюб та виселив мене зі свого будинку. Розберемося в цій ситуації у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Поки я була за кордоном, чоловік подав заяву про розірвання шлюбу. Шлюб розірвали і він перевіз мої речі до моїх батьків. Хата де ми жили його – по спадку. Чи можу я оскаржити рішення про розірвання шлюбі і те що він мене фактично виселив?

Відповідь юриста: 

Ви можете подати до суду заяву про скасування заочного рішення. Швидше за все суд скасує своє попереднє рішення і призначить справу до розгляду в загальному порядку. Відповідно ви можете навести свої аргументи щодо збереження шлюбу, просити час для примирення і т.п. Щодо того, що чоловік перевіз ваші речі. Якщо ви прописані в його домі, ви маєте повне право там проживати навіть після розірвання шлюбу, оскільки ви вселилися як член родини. Якщо під час шлюбу були якісь добудови і т.п. ви маєте право на ½ вартості цих покращень. Якщо добудова була суттєвою ви можете ставити питання про виділення частини будинку вам в натурі.

 В будь якому випадку вирішити питання про виселення можна кількома шляхами:

  1. Взяти свої речі і вселитися; 
  2. Якщо чоловік змінив замки подавати позов до суду про вселення.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев