Шахрайські схеми або як ошукують людей похилого віку

news

Патрульна поліція повідомляє про небувалу активність шахраїв, які найбільше своєю діяльністю охоплюють найдовірдивіші верстви населення, а саме люди похилого віку.

Люди, особливо похилого віку, стають жертвами аферистів, які різноманітними способами намагаються отримати кошти, цінні речі, персональні дані та банківські картки.

Найбільш розповсюдженими є такі види шахрайства:

  • телефонне шахрайство;
  • інтернет-шахрайство ;
  • шахрайство з банківськими картками.

Шахраї часто телефонують, як правило людям похилого віку й видають себе за їх дітей чи онуків. Вони говорять, що стали винуватцями автопригоди з травмованими, наразі перебувають у слідчому ізоляторі і потребують багато коштів. 

Також є актуальні дзвінки родичам військовослужбовців. Користуючись емоційним станом рідних та близьких, зловмисники телефонують з прихованих номерів та пропонують за грошову винагороду “надати інформацію” про військового та “сприяти визволенню з полону”. Також шахраї намагаються, нібито з метою уточнення, дізнатися особисті дані українських захисників.

Однак запам’ятайте, що питання звільнення військовополонених є компетенцією органів державної влади.  Жодного збору коштів з членів сімей та близьких не відбувається.

Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв, отримали підозрілий дзвінок чи повідомлення, то відразу ж повідомляйте на лінію 102!

Бережіть себе та своїх рідних!

За інформацією Патрульної поліції Волинської області 

0 Комментариев