Сезон заготівлі ягід поповнив місцеві бюджети Волині на 5 мільйонів гривень

news

Від заготівлі лісової продукції на Волині до бюджетів вже спрямовано 4 мільйони 896 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб. Це майже на 2,3 мільйони гривень більше проти аналогічного періоду торік.

Про це інформує прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.

«Враховуючи, що після збору чорниць традиційно розпочинається грибний сезон і ще триває заготівля лікарських рослин, до кінця року надходження податків від заготівлі зростатимуть. Разом з тим, вже сьогодні очевидно, що нинішній сезон заготівлі дикоростучої продукції з точки зору сплати податків досить успішний», — наголошує в.о. начальника – перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як підкреслив посадовець, в період заготівлі фахівці ДФС в області приділили максимум уваги питанню повноти сплати визначених податковим законодавством податків і зборів суб’єктами господарювання, котрі закупляють лісову продукцію в населення.

«Такий контроль дозволив залучити до бюджетів місцевих громад не лише ПДФО, а й майже 2 мільйони за спеціальне використання лісових ресурсів, що майже в 2,7 разів перевищує рівень надходжень за відповідний період минулого року. Крім того, до держбюджету перераховано 383 тисячі гривень військового збору. Наш податковий супровід процесу заготівлі повністю відповідає вимогам чинного законодавства. Саме позиція органів ДФС щодо обов’язковості сплати податків на територіях, ресурси яких використовують заготівельники, сприяла залученню до бюджетів визначених законом платежів», — запевнив Віталій Чуй.

Як свідчить аналітика, станом на 29.07.2016 року про намір здійснювати побічне лісове користування на Волині заявили 72 суб’єкти господарювання, з них 10 юридичних осіб. Ці заготівельники  вже сплатили   рентну плату за заготівлю 2633,5 т.ягід чорниці, 2 т. грибів лисичок та 55,9 т. лікарсько-технічної сировини.

0 Комментариев