«Сестри Тельнюк» у Луцьку: «У кожного з нас всередині вже є «до» і «після». ФОТО

news

Леся і Галя Тельнюк презентували лучанам філософсько-патріотичну програму «Дорога зі скла», під час якої закликали любити свою країну, описали ті миті, коли зароджуються нові пісні, та просили глядачів цілуватись прямо під час їхнього виступу.

Концерт відбувся вчора, 29 січня, у луцькому Палаці культури.

«Сестри Тельнюк» виконали пісні на вірші Оксани Забужко, Тараса Шевченка, Сергія Жадана. Одна з пісень, «Дівчатко-кленчатко», була написана батьком співачок, Станіславом Тельнюком. Він присвятив її Лесі, коли та була ще маленькою і бешкетливою. До слова, автором музики до більшості текстів є саме вона.

Багато композицій були про любов: як про ту, що між людьми, так і про любов до своєї країни. Перед виконанням пісні «Нью-Йорк» Галя Тельнюк зауважила: «Ти не мусиш любити Нью-Йорк, ти не мусиш любити інші країни, але мусиш любити ту країну, в якій ти живеш».

Також вона розповіла, що творчість Оксани Забужко дуже змінила обох сестер і надихнула на створення «Дороги зі скла»:

«Ще до війни створилася ця програма. Бачте, ми вже розділяємо час. У кожного з нас всередині вже є «до» і «після». Вірніше, під час війни. Але вся програма зіткана з любові, і ця потужна любов, яка є в її віршах, настільки нас вразила і настільки необхідна кожній, не лише жінці, а й чоловікам, тому що ми навіть не уявляємо собі, скільки за їхнім мовчанням відбувається драм в їхніх серцях».

Цікаво, що відразу кілька композицій були про сніг. Одна з них про чистий перший сніг, по якому ще не ніхто не ходив, і який символізує чистоту в душах людей. Інша – про той сніг, в якому кожен бачить щось своє.

Пісня на вірш Кобзаря «І мертвим, і живим, і ненародженим» нагадала усім, що є недолюдки, які готові в нас стріляти, і що ми повинні бути сильними і вміти захищати себе.

Іншу композицію, «Хлопчику, хлопчику», співачки присвятили усім захисникам України: і тим, що загинули під Крутами, і тим, що полягли на Майдані, і тим, що зараз мерзнуть на теренах Донбасу. Після перших акордів всі присутні піднялись з місць.

Крім того, пролунали пісні «Туман», «Ранок», «Марія», «Автопортрет без ревнощів», «Поцілунок» тощо. До речі, перед звучанням останньої «Сестри Тельнюк» закликали присутніх цілуватись один з одним, причому як закоханих, так і незнайомих, зазначивши, що для цього можна утворити нову пару.

Наостанок Леся і Галя Тельнюк подякували мистецькому об’єднанню «стендаЛь», яке організувало концерт у Луцьку. Насамкінець пролунала пісня «Повертайся живим», яку всі теж слухали стоячи.

Автор статті: Наталя Хвесик

1 Комментарий