Сексуальні домагання в тому числі і в месенджерах: Верховна Рада вводить штрафи!

news

Верховна Рада ухвалила закон про протидію гендерно обумовленому насильству та сексуальному домаганню

22 травня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроект №8329, яким вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Цей закон спрямований на протидію гендерно обумовленому насильству та сексуальному домаганню, а також на імплементацію положень Стамбульської конвенції.

Читайте також Якою буде погода у Волинській області з 27 травня по 2 червня

Про це йдеться в ухваленому 22 травня Верховною Радою як законі законопроекті 8329 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції.

Основні положення закону:

Введено нові статті до КУпАП: 

173-6: Вчинення насильства за ознакою статі. Карається штрафом від 1 700 до 3 400 грн або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин, або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

173-7: Сексуальне домагання. Карається штрафом від 1 360 до 2 720 грн або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин, або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

173-8: Невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису. Карається штрафом від 1 700 до 3 400 грн або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин, або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Надано чітке визначення:

Насильства за ознакою статі: будь-які дії (дії або бездіяльність) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямовані проти конкретної особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю потерпілого.

Сексуального домагання: умисне вчинення проти бажання особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально (слова, жести, рухи тіла), у тому числі з використанням електронних комунікацій.

Закон також вносить зміни до Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, де сексуальне домагання чітко окреслюється як дії сексуального характеру, що ображають чи принижують гідність особи. Прийняття цього закону є важливим кроком на шляху до подолання гендерно обумовленого насильства та сексуального домагання в Україні.

Очікується, що закон:

  • Допоможе захистити людей від насильства та домагань за ознакою статі.
  • Сприятиме створенню більш безпечного та поважного середовища для всіх.
  • Змусить кривдників нести відповідальність за свої дії.

Це лише короткий опис закону. Для більш детальної інформації рекомендується ознайомитися з повним текстом законопроекту.

Читайте також Телеведуча з Луцька бореться за життя і потребує вашої підтримки

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев