СБУ збагатило Музей волинської ікони. ФОТО

news

33 ікони ХVIII-XIX століття, конфісковані ще наприкінці 90-х років, передали у Музей волинської ікони від управління СБУ у Волинській області.

У музеї відкрили сьогодні, 3 березня, виставку під назвою «Образ священний». Ікони, презентовані сьогодні, вилучили на волинських митницях при спробі незаконного вивезення за кордон.

Експонати різної тематики, професійного і народного виконання, виконані темперними фарбами, зрідка олійними, по левкасу на дерев’яній основі. У творах майстрів відображений складний процес зміни мистецьких стилів – ренесансу, бароко, рококо, класицизму. Ікони синтезують у собі кращі традиції давнього візантійського іконопису, західноєвропейські іконографічні мотиви та самобутність. Через відсутність дат і підписів неможливо конкретизувати час і місце їх створення.

За словами завідувачки Музею волинської ікони Тетяни Єлісєєвої, є у цій колекції унікальна храмова ікона –  «Христос Вседержитель», яка представляє українське бароко. Вона потрапила до музею у важкому стані та була відреставрована уже тут Ларисою Обухович.

R1-Y1I0F-OY

Тетяна Єлісєєва розповіла, що характерною ознакою ікон нового часу є піднесеність, святковість. Це досягалось завдяки використанню яскравих фарб, сусального золота, багатої орнаментики, різнокольорових емалей тощо.

UDeqoK-aVbM

«Ікона, особливо стара ікона – це бачення Бога нашими попередниками. І дуже хочеться, щоби їхнє бачення додало нашим поколінням сили не втрачати бажання бачити Бога. І музейна справа – це не мертва справа, в нас завжди враження, що там склепи, що там тишина, але насправді тут життя», – зазначив митрополит Луцький та Волинський Михаїл.

YG5Fp4gWTpQ

Як розповів начальник слідчого відділу управління СБУ у Волинській області Олександр Хитрик, людина, я якої вилучили ці твори, намагалась уже двічі перевезти через кордон ікони. Першого разу це була спроба вивезти 77 ікон. Чоловіка тоді затримали, однак покарання не було тяжким. Коли чоловік вийшов на волю, то на цей раз спробував вивезти уже ці 33 ікони.

VyJvEjXo_3I 4Vj7-bMKOnc RKH0vV29Qxw D_NefaDRs8w pXO_zGFhr0Y bx7WNxHTxSU ZeRZz4uNiPY R2e-kEQF2r0 ESwA2gsWPAA

 

0 Комментариев