Саміт миру у Швейцарії: головні заяви світових лідерів

news

Володимир Зеленський зробив заяву на пресконференції з президенткою Швейцарії перед початком саміту.

Сьогодні, 15 червня, у Швейцарії розпочався Глобальний саміт миру щодо України, який триватиме два дні. У саміті бере участь 101 країна та міжнародна організація.

Про це йдеться у заяві президента України Володимира Зеленського.

“Нам вдалося об’єднати тут, у Швейцарії, 101 країну та міжнародну організацію. Сьогодні така кількість учасників зареєструвалася на перший інавгураційний саміт миру”, – заявив глава української держави.

Він додав, що деякі інші країни та світові лідери продемонстрували свою зацікавленість самітом, хоч і не приїхали на сам захід.

“І хоч їх тут сьогодні немає, нам вдалося повернути світу ідею, що колективні зусилля можуть зупинити війну та повернути мир”, – сказав Володимир Зеленський.

Президент також заявив, що все, про що буде домовлено сьогодні на саміті, стане частиною такого важливого нам миротворчого процесу.

“Вірю, що ми побачимо тут на саміті, як робиться історія. Дякую вам за вашу підтримку, і нехай справедливий мир буде встановлено якомога швидше”, – підсумував Зеленський.

Варто зазначити, що саме на цьому саміті будуть обговорювати українську формулу миру, яка має за мету наблизити завершення війни з росією на справедливих умовах.

У рамках Глобального саміту також пройдуть індивідуальні зустрічі лідерів та представників країн. Очікується, що учасники ухвалять спільну декларацію.

А що росія?

Андрій Єрмак заявив, що Україна готова представити росії мирний план на другому саміті.

Про це він розповів 24 каналу.

В ОП не виключають, що росія може бути присутня на наступному саміті. Заступник очільника Офісу президента Ігор Жовква повідомив в ефірі національного телемарафону “Єдині новини”:

“В ОП не виключають участі Росії у наступному саміті, якщо країни, які поділяють спільний план, розроблений Україною та союзниками, будуть готові доносити це до країни-агресора і вона не диктуватиме своїх умов, а слухатиме співтовариство”.

Заява канцлера Німеччини Олафа Шольца

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що питання завершення повномасштабної війни в Україні має обговорюватися на наступному саміті за участі російської сторони.

Про це йдеться у його інтерв’ю ZDF.

Шольц пояснив, що протягом Глобального саміту миру має бути закладений фундамент для обговорення миру. За його словами, наразі головними темами є:

  • питання повернення викрадених росією дітей;
  • захист атомних електростанцій;
  • запобігання використанню ядерної зброї.

Він зазначив, що головною метою є досягнення чесного і справедливого миру.

Джерело: https://novyny.pro/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев