Саміт Кримської платформи в Києві: участь лідерів Литви, Латвії та Чехії

news

11 вересня до Києва з офіційним візитом прибули кілька високопосадовців для участі у Саміті Кримської платформи. Серед них — президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня, а також голова Сенату Чехії Мілош Вистрчіл.

Візит лідерів Литви та Латвії

Прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня залишатиметься в Києві до 13 вересня. Під час візиту вона планує зустрічі з українськими посадовцями, а також братиме участь в обговореннях, які стосуватимуться подальшої військової, політичної, гуманітарної та фінансової допомоги Україні, а також її руху до членства в Європейському Союзі та НАТО. Сіліня підкреслила важливість підтримки України, яка “героїчно захищає не лише свою землю, але й європейські цінності та безпеку”. Вона додала, що Латвія підтримує Україну “чітко і непохитно”.

Президент Литви Гітанас Науседа також долучився до заходу. У своїй заяві він підкреслив, що військова та економічна допомога Україні є критично важливою для захисту її суверенітету та територіальної цілісності. Литовський лідер планує зустріч із президентом Володимиром Зеленським для подальших обговорень.

Чеський Сенат і його підтримка

Також у Києві присутній голова Сенату Чехії Мілош Вистрчіл. Він нагадав, що ще у серпні 2021 року на інавгураційному саміті Кримської платформи він зазначив, що анексія Криму не повинна повторювати помилки мюнхенського договору. “Події після анексії Криму показують, що недостатня підтримка України може призвести до подальшої агресії з боку Росії”, — наголосив Вистрчіл. Він також додав, що будь-які мирні переговори повинні проходити за участю України, і їх результати мають бути прийнятними для української сторони.

Очікувані візити

У середу до Києва також очікують на приїзд держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС Великої Британії Девіда Леммі, що додатково підкреслює важливість заходу.

Про Саміт Кримської платформи

Саміт Кримської платформи — міжнародна ініціатива України, спрямована на консолідацію зусиль міжнародної спільноти для повернення Криму під контроль України, відновлення її територіальної цілісності та посилення тиску на Росію. На цьому заході обговорюються правові, політичні, економічні та гуманітарні шляхи досягнення цих цілей.

Минулого року саміт відбувся у Чехії, де зібрав майже 70 парламентів та парламентських асамблей із п’яти континентів.

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев