Рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки біля водойм

Влітку питання безпеки на водних об’єктах є вкрай актуальним, адже щороку купальний сезон спричиняє чимало клопоту для рятувальників. Вирушаючи до річок та озер на відпочинок, громадяни досить часто забувають про те, що саме елементарні і всім зрозумілі правила безпеки насправді можуть врятувати життя. Як наслідок — стрімко зростає кількість нещасних випадків на водоймах. Так, лише з початку червня кількість загиблих становить 185 чоловік.
Повідомляє прес-служба ДСНС України.
Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 416 людей, з яких 45 дітей. При цьому врятовано 323 людини, у тому числі 78 дітей.
Зокрема, 5 липня у смт Кирилівка Запорізької області на Азовському морі, у районі центрального пляжу рятувальники допомогли дістатися берега відпочивальникам, яких через високі хвилі відносило у море на катамарані. Серед врятованих — 4 неповнолітні дитини та 39-річна жінка. Що спонукало жінку, ризикуючи власним життям та життям дітей вирушити у плавання таким досить ненадійним плавзасобом, як катамаран — невідомо. У випадках, коли час для порятунку йде на хвилини — кожна помилка може вартувати життя.
Однак, не завжди такі випадки закінчуються щасливим порятунком.
В ніч з 6 на 7 липня, саме тоді коли в Україні відзначається народне свято Івана Купала, на Одещині вода забрала життя одразу трьох дівчат. О 03:30 до Служби порятунку від чергового Перелітського водосховища надійшло повідомлення про те, що під час прогулянки на моторному човні, на борту якого знаходилися він сам та 4-ри дівчини 16, 17, 18 та 23-ох років, човен перевернувся. Одну дівчину черговий зміг врятувати та доставити на берег, проте інші три — потонули. Наразі пошуками загиблих займаються підрозділи ДСНС, водолазна група Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області та небайдужі місцеві мешканці. На місті також працюють психолог ДСНС та слідчо-оперативна група Національної поліції.
Звісно ж, трагедії можна було б уникнути, якби громадяни прислухались до численних попереджень рятувальників щодо безпечного відпочинку. Адже напередодні святкувань, фахівці Служби порятунку наголошували на ризики, які пов’язані з традиційними для Івана Купала водними ритуалами. Зокрема, про те, як безпечно відправити у плавання віночок та уникнути нещасного випадку на водоймі, розповідали місцевим дівчатам рятувальники Хмельниччини, Полтавщини, Запорізької області та міста Дніпра.
Загалом, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об’єктах країни, фахівці ДСНС посилюють інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами у літній період щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.
Зважаючи на вражаюче збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України закликає:
- пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не виходьте у воду на човнах та катамаранах під час оголошення штормового попередження;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!