Розповіли, як у Луцьку стягають заборгованість за комуналку

news

На засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради 21 вересня розповіли про роботу з боржниками за комунальні послуги.

 

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

 

Про роботу з боржниками за комунальні послуги розповіли начальник Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Сергій Харченко та заступник начальника Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Андрій Галь.

Сергій Харченко повідомив, що здійснюється активна робота щодо виконання судових приписів. Проте, часто у боржників немєа наявного майна, що можна було б описати, та реалізувавши його, погасити борги перед комунальними підприємствами. За його словами, проводиться звірка з усіма базами даних про наявне у боржників рухоме та нерухоме майно, рахунки у фінансових установах.

Він розповів, що на минулому тижні здійснювали рейд до помешкань боржників із залученням працівників ЗМІ. Частина боржників побачивши цю інформацію в пресі почала гасити свою заборгованість чи проводити реструктуризацію.

Сергій Харченко зазначив, що станом на 01.01.2015 року у Першому відділі державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції перебувало на виконанні 2034 виконавчих документів на загальну суму 3943062 грн.

Надійшло з 01.01.2015 по 01.09.2015 – 208 виконавчих документів на суму 471531 грн.

Завершено за цей період 839 виконавчих проваджень на суму 1399233 грн, у тому числі фактично виконано 56 виконавчих проваджень на суму 151084 грн.

В залишку станом на 10.09.2015 перебуває 1403 виконавчих проваджень на суму 3015360 грн.

У свою чергу, Андрій Галь повідомив, що протягом 8 місяців 2015 року на виконанні у Другому відділі державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції перебувало 3 974 виконавчих документів на загальну суму 11 975 518 грн. Протягом вказаного періоду державними виконавцями відділу завершено у встановленому Законом порядку 2 137 виконавчих документів на суму 5 318 167 грн, в тому числі фактично виконано 465 виконавчих документів на суму 1 050 809 грн. Станом на 01.09.2015 року в залишку перебуває 1 837 виконавчих документи на суму 6 657 351 грн.

Заслухавши інформацію, у членів виконкому виникли запитання та пропозиції до тексту рішення.

Зокрема, член виконкому Богдан Климчук поцікавився у представників виконавчої служби щодо стану стягнення заборгованості за надані комунальні послуги з підприємця Наталії Кушнір, яка має багато нерухомості і накопичила чималі борги.

Андрій Галь повідомив, що, на жаль, вони не можуть стягнути з Наталі Кушнір заборгованості, адже усі квартири перебувають у заставах в фінансових установах за договорами іпотеки.

У свою чергу, член виконкому і перший заступник міського голови Тарас Яковлев звернув увагу присутніх на те, що усі квартири пані Наталія Кушнір незаконно переобладнала під офіси. За його словами, вартість комунальних послуг їй нараховуються,  як звичайним мешканцям будинку, в той же час підприємці користуються водою, системою каналізації, теплопостачанням за значно вищими тарифами. Він наголосив, що таким чином комунальним підприємствам завдаються додаткові збитки.

За пропозицією Тараса Яковлева до проекту рішення включили ще один пункт, яким зобов’язали КП “Луцькводоканал” обмежити в усіх квартирах, які належать підприємцю Наталії Кушнір, системи водопостачання та водовідведення.

Міський голова Микола Романюк зауважив, що Наталія Кушнір під час ведення підприємницької діяльності порушила норми чинного законодавства.

Також Микола Романюк наголосив на необхідності розрахунку мешканців за надані комунальні послуги перед ДКП “Луцьктепло”, адже через значну заборгованість підприємство залишилось без газу, а лучани — без гарячої води.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев