Розповіли про результати громадського спостереження на виборах у Луцьку
Громадянська мережа ОПОРА у Волинській області прозвітувала про підсумки громадського спостереження за виборчим процесом під час другого туру виборів Луцького міського голови. Прес-конференція на тему: «Другий тур виборів на Волині: підсумки громадського спостереження» відбулась у понеділок, 16 листопада, у Луцьку.
Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.
У післядень голосування координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Людмила Хомич розповіла про результати громадського спостереження під час повторного голосування з виборів Луцького міського голови. Зокрема, поінформувала про виявлені порушення під час процесу голосування та підрахунку голосів на виборчих дільницях.
За словами координатора виборчих програм ОПОРИ у Волинській області, Громадянська мережа ОПОРА використовувала комплексну та інноваційну стратегію розташування на виборчих дільницях спостерігачів. Відповідно до вибірки у місті Луцьку на дільницях знаходилися четверо спостерігачів, а також по місту діяли три мобільні групи.
«За результатами спостереження робимо висновок про те, що агітаційну кампанію кандидати вели менш інтенсивно, хоча використовувались одночасно різні форми агітації. Ті порушення, які були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ у день голосування були значно менше вагомими і не вплинули на результати виборів», – зазначила Людмила Хомич.
Також Людмила Хомич розповіла про основні порушення, зафіксовані з початку оголошення про повторне голосування 15 листопада, у день виборів та під час підрахунку голосів. Зокрема, було зафіксовано факти незаконної агітації зі сторони обох кандидатів, збільшення випадків поширення «чорного піару», що свідчить про недобросовісну конкуренцію та посилення технологічної складової виборчого процесу. У день голосування фіксувалися спроби виборців проголосувати без паспорта, які не були реалізовані, випадки пошкодження бюлетенів виборцями.
«Щодо роботи виборчих комісій, то вони забезпечили належну організацію процесу підготовки та проведення голосування. Суттєвих порушень щодо виконання виборчими комісіями повноважень, які вони були зобов’язані реалізувати під час організації повторного голосування, не було зафіксовано. Деякі труднощі виникли лише на етапі розподілу трьох керівних посад у складі ДВК, через не визначення у законодавстві чіткої процедури», – розповіла Людмила Хомич.
Загалом, у Луцьку, порівняно з іншими містами в України, явка виборців була досить високою – 41,1%, вибори відбулись з дотриманням вимог законодавства. Запровадження мажоритарної системи абсолютної більшості для виборів міського голови у містах з кількістю виборців, яка дорівнює 90 тисяч або більше, створило сприятливі умови для визначення виборцями їхнього ставлення до двох найбільш рейтингових кандидатів і забезпечення легітимних виборів.
Автор статті: Олег Горох