Російський “Сбербанк” заявляє про продаж української філії
Російський “Сбербанк” заявляє про продаж 100% акцій української дочірньої компанії — “Сбербанк” Україна.
”Консорціум інвесторів купує 100% акцій ПАО “Сбербанк” (Україна), що є дочірнім банком ПАО Сбербанк”, — йдеться у заяві компанії, — пише ВВС Україна.
У консорціумі інвесторів — латвійський “Норвік Банк” і білоруська приватна компанія, назву якої прес-служба “Сбербанку” не вказує.
Головний акціонер “Norvik Banka” — громадянин Британії Григорій Гусельников, повідомляють у латвійській компанії.
При цьому там зазначають, що інший акціонер — Саїд Гуцерієв, також громадянин Британії, і білоруська компанія, яка йому належить.
Саїд Гуцерієв — син мільярдера Михайла Гуцерієва, що володіє групою “Бин” і компанією “Русснефть”.У 2016 році родина Гуцерієвих зайняла перший рядок рейтингу ”Найбагатші сімейні клани Росії” журналу Forbes. Журнал оцінив статки сім’ї у 9,8 млрд доларів.
У заяві “Norvik Banka” йдеться, що латвійський банк запланував “низку заходів зі скорочення присутності на російському ринку”.
”Це дозволить підняти ефективність інвестицій і ліквідувати низку політичних ризиків, пов’язаних із географією роботи банку”, — йдеться у повідомленні.
У заяві “Norvik Banka” також наводяться і слова Гуцерієва, який говорить про реалізацію “передових проектів” українського “Сбербанку” на території України і в сусідніх європейських країнах.
Відповідний договір підписали пізно ввечері у понеділок, 27 березня, кажуть у російському банку, а остаточно закрити угоду мають упродовж першого півріччя 2017 року — після того, як її розглянуть антимонопольні регулятори України й Латвії.
”Сподіваємося, що рішення про продаж нашого дочірнього банку буде сприяти розблокуванню його офісів і відновленню нормальної роботи”, — йдеться в заяві “Сбербанку”.
Раніше українська влада запровадила санкції проти російських фінансових установ. Обмежувальні заходи терміном на один рік торкнулися російських “Сбербанку”, “ВіЕс Банку”, “Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку”, “ВТБ банку” і ”БМ банку”.
У адміністрації президента України заявили, що ці заходи спрямовані на те, аби запобігти виведенню капіталів цих банків за межі України.
У Нацбанку пояснили, що санкції забороняють операції на користь материнських банків.
У Кремлі заявили, що санкції проти російських банків суперечать міжнародному праву.
Автор статті: Наталя Хвесик