Російська атомна субмарина ввійшла у Балтійське море: Швеція б’є на сполох

news

Російський атомний підводний крейсер “Дмитро Донський” найближчим часом пройде повз береги Швеції та Данії. Судно йде з Кольського півострова до Санкт-Петербурга задля святкування Дня Військово-морського флоту РФ.

Повідомляє “24 канал“, посилаючись на шведське видання “Göteborgs-Posten“.

Міністр оборони Швеції Пітер Хультквіст заявив про своє занепокоєння військовою “активністю” з боку Росії у Балтійському морі.

Це перше в історії підводне судно таких розмірів входить у Балтійське море, до того ж, як вказується, невідомо, чи є на борту “Дмитра Донського” атомна зброя.

“Ми спостерігаємо нарощування військової присутності Росії біля кордонів Швеції. Поява російського атомного підводного човна на Балтійському морі – лише цьому підтвердження”, – заявив Хультквіст.

Міністр зазначив, що “анексія Криму” продемонструвала готовність Росії застосовувати військову силу для зміщення кордонів, що порушує європейський порядок у сфері безпеки.

Окрім того, Хультквіст закликав Росію “проявити відкритість” у тому, що стосується військових навчань неподалік кордонів Швеції. До цього Швеція просила, аби на великих російських військових навчаннях “Захід” були присутні спостерігачі. Однак Росія від цього відмовилася, нагадує газета.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев